Прочитај ми чланак

АКО БОГ ДА: Ово Србија купује

0

mig_oblak

МИГ Вишенаменски фајтер, МФИ – Многофункционални Фронтовој Истребиел. Након заборављеног МИГ-а 21, затим слабије котираног МИГ-29 веровало се да се МИГ авиони повукли пред најездом Сухој-а. Међутим, конструктори МИГ-а су наставили са радом након што се економска ситуација у Русији знатно побољшала. Тако се дошло до МИГ-35 можда најбољег у својој класи на светском тржишту. Његова ниска цена је најбоље што се може купити од ове класе авиона четврте генерације у свету.

МИГ је пројекат који је у развоју од 1986 г.. Најновији из серије МИГ, наследник МИГ-29, НАТО ознака Фулцрум-Ф је вишенаменски борбени авион руског ратног ваздухопловства представљен у две верзије, једносед и двосед. Авион је предвиђен као извозни продукт, прилагођен је и опремљен електронским системима према западним стандардима и према захтевима тржишта.

Авион је представљен на аеромитингу у Индији 2007 г. Као извозни производ МИГ-35 је адаптирао кабину и команде према западним стандардима. Осим напредних радарских система има моторе од 19.840лбф потиска на које могу да се монтирају векторски потисне дизне, према потребама наручиоца. Опремљен је митраљезом 30мм ГСх-1 и разним типовима пројектила и ракета. Адаптиран на пуњење горивом у ваздуху.

mig_kadinjaca

С обзиром да се зна колико коштају Еурофајтер (86 милиона долара) и француски Рафал(82 милиона долара). За исте паре можете купити два или три МИГ-а 35-етица! Није исто имати два Еурофајтера кад за исте паре можете имати пет-шест МИГ-ова 35-ице, који могу да покрију три пута већи ваздушни простор, а такорећи са истим борбеним карактеристикама. На МИГ-35 може да се монтира векторски потисак који немају ни најбољи амерички авиони. Такозвани „thrust vector“ који омогућава оштре заокрета летилице којим се лако избегавају непријатељски пројектили! Наравно, да треба имати врхунског пилота, али то је ствар обуке!

Електроника! МИГ-ова електроника је западна технологија, и ништа не заостаје за Еурофајтером и Рафалом. Једна предност Миг-а је што купац-наручилац може да бира електронику и системе на летилици… УСА електронику, руску, израелску или француску. Ово нема ни један познати борбени авион. У стандардној верзији Миг-35 фајтер је опремљен најсавременијом електроником нове генерације и моћним радарима са оптоелектроником за лоцирање циљева на земљи, авион такође носи моћне и комплексне одбрамбене системе. Овај авион није прављен за руско тржиште већ искључиво за извоз !

Ни Еурофајтер ни Рафал немају неки јачи стелт пошто су то авиони четврте генерације. МИГ-35 има стелт кабине, трупа, крила, прекривени радар-упијајућим материјалима, и делимичан стелт издувних гасова. Радар је пете генерације са решеткастом антеном и електронским скенирањем до 20 циљева у ваздуху. Наоружан је топом од 30 мм.

Извор: vizijadanas