Прочитај ми чланак

Убио дете (12) и Нишлију (48): Оптужен возач “аудија смрти”

0

Основно тужилаштво у Нишу поднело је оптужни предлог суду против Београђанина Немање Стаменковића (19), који је 4. јануара дивљачком вожњом у Булевару Медијана у Нишу изазвао тешку саобраћајну несрећу и убио пешаке на тротоару Андреја Прекљушаја (12) и Дејана Илића (48).

Стаменковић је оптужен за тешко дело против безбедности јавног саобраћаја, а тужилаштво је предложило суду да буде осуђен на максималну казну од осам година затвора.

“Тужилаштво је предложило максималну казну затвора у трајању од 8 година и меру безбедности забране управљања моторним возилом у трајању од 5 година, као и да се продужи притвор окривљеном због узнемирења јавности”, каже портпарол Тужилаштва Иван Марковић, преносе Јужне вести.

Стаменковић се од хапшења налази у притвору, а на саслушању се бранио ћутањем. Сведоци су потрвдили да је он данима уочи несреће дивљао по истом булевару где је изазвао несрећу, као и да су грађани обавештавали полицију о свему томе, али безуспешно.

Након несреће у јавности се спекулисало да бахати млади возач ужива заштиту неког локалног моћника, а портал Нова.рс је убрзо открио да је Стаманековићева мајка власница фирме која ради шпедицују за један велики трговински ланац у Србији, због чега ју је био глас да је блиска владајућој Српској напредној странци.

Такође, поменута фирма свој успон бележи од 2012. године, односно исте године када је и основана. Породица Стаменковић, иначе, дуже време живи у Београду, а родом су из Ниша.

Ова трагедија извела је бројне Нишлије на улицу, а њихов основни захтев био је да се побољша безбедност саобраћаја у граду, како би се спречиле сличне трагедије, али и адекватне казне за саобраћајне несреће, јер сматрају да казна од 8 година затвора није довољна за таква кривична дела, подсећају Јужне вести.

“Тражимо промену закона који је исувише благ и излазимо као обични грађани. То је страшан пропуст и апсурд да данас ако убијете човека добијете 8 година затвора. То треба да се преиначи у кривично дело.

Дошли смо до тога да, као грађани, тражимо да неко види да закон мора да се промени, не видим никакву нашу малициозност, не видим никакву политичку обојеност, не видим ништа. Овај закон мора да се мења, ми имамо право као грађани да тражимо да се закон промени – рекао је Милан Миљковић испред Суда.