Прочитај ми чланак

“Свемирски брод левитира”: На чему стоји болница у Батајници (ФОТО)

0

Премијерка Србије Ана Брнабић рекла је у петак приликом отварања нове ковид болнице у Батајници, да је ово историјски дан за Србију, те да је у поређењу са највећим бројем болница, ова заиста свемирски брод. Убрзо након тога, адвокат Владимир Гајић објавио је на свом Твитер профилу како заиста изгледа болница у Батајници, а по фотографијама би се рекло да је она још увек у изградњи, те да је далеко од свемирског брода.

“Урадили смо за четири месеца што није урађено за 40 година. Отварамо нову, прелепу болницу, и у поређењу са највећим бројем наших болница, ова болница јесте свемирски брод. Добијамо је у најтежем могућем тренутку, када већ данима имамо огроман број новозаражених”, рекла је Брнабић приликом отварања ковид болнице.

Foto: N.S.

Како је рекла, Вучић је човек са визијом, јер је у августу одлучио да се почне са изградњом ових објеката.

“Он је рекао да морамо да имамо две болнице. Веровао је такође, једини вероватно, да можемо да изградимо чак две болнице за четири месеца”, рекла је Брнабић.

Након свечаног отварања, којем је присуствовао и министар Златибор Лончар, адвокат Владимир Гајић је објавио како изгледа унутрашњост објекта.

Поједини грађани су се запитали – на чему заправо стоји болница у Батајници, због фотографија, које су се рапидно прошириле друштвеним мрежама, а преносимо неке од најзанимљивијих коментара:

“На клоцнама”, “Одвојена од земље, креће у полетање!! Добар ветар чини чуда!!”, “Левитира”, “Чардак ни на небу ни на земљи”, “Дизалица за ауто је урадила свој посао”, “Свемирски брод левитира”, само су неки од коментара грађана на друштвеним мрежама.

У петак увече је објављано да је болница у Батајници примила прве пацијенте. Докторка Татјана Аџић Вукићевић је рекла да су примљени први пацијенти са билатералном упалом плућа и са респираторном инсуфицијенцијом.

“Пре пар минута обавештени смо од колега са Инфективне клинике, која је и даље остала наш пријемно-тријажни центар, да нам стиже око 20 болесника који сви захтевају неку врсту респираторне потпоре”, додала је Аџић Вукићевићева.

Навела је да у болници раде лекари, медицинске сестре, рендген техничари и лаборанти у три смене. Указала ја да су у болницу долазили људи самостално, као и да тако не би требало да се ради.

“Ми људе не можемо да лажемо да немамо места, места имамо, али да се не би направила превелика гужва и превелики хаос у Београду да се ипак иде преко пријемно-тријажних центара. Чим се стекну услови ми ћемо преко медија наше грађане обавестити да долазе директно на пријем у нашу болницу”, поручила је Аџић Вукићевићева.