Прочитај ми чланак

ШЕКЛЕР о биолабораторијама у Србији: Mоје презиме можда звучи нацистички, али…

0

Застрашујуће сазнање о америчким и СЗО тајним биолабораторијама, које су Руси пронашли у Украјини, узнемирила је свет, а недавно је откривено да их и у Србији има неколико: у Новом Саду, на Институту Торлак, у Нишу (код Бранислава Тиодоровића), као и на Ветеринарском институту у Краљеву у коме доминира Миланко Шеклер.

Присуство биолабораторија у Србији је потврдила и Кина, објавивши списак од 336 за сада лоцираних тајних лабораторија у 30 земаља (четири у Србији), у којима се експериментише са смртоносним вирусима, бактеријама, болестима, отровима, а у Украјини су Руси потврдили да су вршени експерименти на људима без њиховог знања  (речено им је да их тестирају на Ковид или да примају вакцину против короне).

Шеклер за Спутњик истиче да он „нема везе са биолабораторијама“. Биће да је из чистог човекољубља онолико рекламирао корона агенду и репресивне корона мере.

Те лабораторије су опремиле САД, а на питање новинара Спутњика да ли се може у њима развијати биолошко оружје, ветеринар Шеклер каже да је „све могуће злоупотребити, али да то не објашњава нагађања око биолабораторија у Србији“.

„Заиста ми не пада на памет како могу да се злоупотребе уређаји који су донирани од САД. Рецимо, уређаји који су стигли у Ниш, лабораторија за генетска истраживања и типизацију ткива служи за испитивање тумора и јако су корисни за нас и светску науку, јер се баве типовима тумора и терапије. Мислим да нема капацитета, да нема људи који би то могли да раде. Тај човек мора да буде врхунски научник, то не може да ради незналица. Познајем све који те ствари знају, тешко да би ти људи у тако нечему учествовали, а да немају не знам какав мотив или не знам какве разлоге да би пристали да учествују у производњи биолошког оружја. Тешко могу да поверујем да би ико могао да понуди неком нашем научнику да у Србији развија биолошко оружје. Сигуран сам да нема људи који би то могли да раде, а то што се моје име помиње уз причу о америчким биолабораторијама у Србији је идиотлук“, тврди Шеклер.

Порекло презимена Шеклер

Занимљиво је то што се Шеклер осврнуо на своје презиме и довео га у контекст са нацистима. Заправо, то презиме je хазарско-немачког порекла (Schekeler), а у мађарској варијанти је Секлер (Szekler), Секељи (Szekеly), док су по пресељењу у Трансилванију узимали Ердељ. У Србији је присутно од Средњег века, везује са за братство Шекулара из Црне Горе, који су „превели“ изворно презиме Секлервар (Szeklervar) када дошли на ове просторе током окупације Турака.

„Онима који се овим баве вероватно је интересантно моје презиме, ваљда звучи као нацистичко, иако и мој отац и моја мајка потичу из околине манастира Студеница и Градац. Најстарији гробови очевих предака су још из 18. века, и сви су један до другога, а иначе су пореклом досељеници са севера Црне Горе. Уз то, ја сам човек који се још у децембру 2020. на јавном сервису изјаснио да је по мени најквалитетнија вакцина „Спутњик В“ (Sputnik V). Замислите који је апсурд да мене неко оптужи да пропагирам нацистичке лабораторије, то је стварно невероватно“, каже Шеклер.

Портал „Порекло“који истражује порекло презимена, пише:

Османски дефтер из 1477. године отвара још једну могућност да постоји веза Шеклера и Шекулара. Наиме, према транскрипцији арапског / персијског записа у овом документу из 15. века, у области Брвеник пописано је 11 кућа села Шекулар, што је, према редоследу навођења пописаних насеља између манастира Градац и Студеница, недвосмислено „село Шеклери код Рудног, северозападно од Брвеника“, пише портал poreklo.rs