Прочитај ми чланак

Како је Шарић из притвора организовао убиства: Скандал и пропуст државе

0

Дарко Шарић поново је у притвору. Овог пута као организатор криминалне групе која је извршила низ кривичних дела - од убиства, трговине дрогом до злоупотребе службеног положаја. Како је објавио портал КРИК, сумња се да је Шарић организовао убиство свог некада блиског сарадника Милана Миловца званог Цигла прошле године у Еквадору.

„Није Шарић био неко попут чланова кавачког и шкаљарског клана. Он је био познат по шверцу дроге, не по убиствима. Ако је истина да је он наручио убиство једног од својих главних људи, вероватно га је, док је Шарић био у притвору, тај човек на неки начин издао или кренуо да ради неке послове мимо њега „, рекао је уредник КРИК-а Стеван Дојчиновић.

Полиција је потврдила да је са Шарићем ухапшен и његов адвокат Дејан Лазаревић који брани и криминалце Вељка Беливука и Марка Миљковића у одвојеном поступку, и још три особе, међу којима је и осуђивани навијач Црвене звезде Урош Мишић.

Наиме, француска полиција успела је да дешифрује специјални начин заштићене комуникације – путем апликације Скај, коју су користиле криминалне групе широм света. Између осталог, на овај начин се ушло у траг злочинима које је чинила и група Вељка Беливука.

Нова сазнања отварају још једно питање које забрињава и новинаре који годинама прате криминал. Како је Дарко Шарић из притворске јединице у Специјалном суду могао да користи телефон и апликацију Скај за заштићену комуникацију и да путем ње наводно организује убиство свог блиског сарадника?

„То говори о скандалу и озбиљном пропусту у држави и свих служби. И задужених за затвор, али и безбедносних служби. Шале се људи који познају ту тематику да је био боље опремљен од Контроле летења. То је најбезбеднија зграда, тај притвор у Специјалном суду, а дешава се овакав пропуст без објашњења“, рекао је новинар НИН-а Вук Цвијић.

Ако у овом случају буде подигнута оптужница, то ће значити да ће се против Шарића водити и трећи поступак. Први се води за шверц 5,7 тона кокаина из Јужне Америке у земље Западне Европе. У том случају постоји правоснажна пресуда на 15 година затвора коју је из процедуралних разлога укинуо Врховни касациони суд и вратио је апелацији на поновно одлучивање. Апелациони суд је одлучио да отвори главни претрес који је сада у току.