ЗВЕЗДА ПРОТУТЊАЛА КРОЗ ЗАДАР! Рочести и Бјелица затрпали кош хрватског тима!

0

Кошаркашки Црвене звезде остварили су нову победу у АБА лиги, пошто су као гости савладали Задар са 88:76

Наставља Звезда потеру за екипом Будућности, која је лидер АБА лиге, а значајну победу остварила је у Задру, где је после скромног првог полувремена, које је изгубила са три поена разлике (45:42), разнела домаћина у наставку.

Црвено-бели су предвођени Милком Бјелицом и Тејлором Рочестијем одиграли друго полувреме као фурија, а серија 17:0 у трећој четвртини, у којој је Задар постигао укупно девет поена, преломила је утакмицу.

Покушао је хрватски тим у финишу да направи драму, помогла му је Звезда серијом невероватних грешака, али „минус осам“ је све што је Задар успео да уради, највише да се примакне, а онда је на сцену ступио поново тандем Бјелица – Рочести и закључио утакмицу.
ЗАДАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 76:88 (23:19, 22:23, 9:29, 22:17)

Дворана: „Крешимир Ћосић“. Судије: Болтаузер, Шпендл, Поробић.

ЗАДАР: Ноулс 17, Башић 3, Иванов 4, Краљевић, Јеленковић, Крајина 9, Бостик 14, Вуковић 4, Брзоја 12, Шпраља 10, Божић 3.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Радичевић 3, Дангубић 8, Лазић 10, Антић, Добрић 11, Фелдин 13, Апић, Рочести 14, Лесор 9, Јовановић, Бјелица 20.

ТОК МЕЧА:

Крај! Сигурна победа Црвене звезде – 88:76.

Нови погодак Рочестија решава све дилеме око победника – 86:72 на минут и по пре краја!

Четврта тројка Милка Бјелице, који игра сезону каријере – 81:70 води Звезда.

Два плус један је убацио Крајина, после личне грешке Лазића и разлика је пала на девет поена, на 3:40 пре краја – 78:69.

Тејлор Рочести је преузео ствар у своје руке и погодио тројку, да одбије напад домаћих – 78:64.

Велико опуштање у игри Звезде, а Задар за мање од два минута направио је серију 10:0! Ноулс је тројком подигао публику и смањио на 75:64, а тренер Звезде Алимпијевић је затражио тајм-аут.

Домаћин шутира 6/26 за три поена на данашњој утакмици. Испуцава се Задар, само покушава тројкама, али ниједну није убацио у четвртом делу.

Ништа не може Задар да погоди ни на почетку последње четвртине, а Звезда је преко Лесора повећала предност на 73:54. А, поново Лесор диже вођство на 21 разлике – 75:54.

Трећа четвртина:

Милко Бјелица са 17 поена је најбољи у тиму Звезде.

Са 20 поена разлике је Звезда добила трећу четвртину! Воде црвено-бели 71:54 и имају отворен пут до победе!

Рочести погађа још једну тројку и то је сада рекордних 16 поена предности за српског првака на минут пре краја четвртине – 68:52.

Стегли су црвено-бели одбрану, Задар не може ни да види кош, а кренуло је српском тиму и у нападу – 65:52.

Серија 17:0! Бранко Лазић је убацио шест поена у малтене 10 секунди! Убачено бацање, па тројка из додатног напада, а онда украдена лопта и полагање – 61:49 води Црвена звезда!

Наставља се серија, сада је то већ 10:0, а поново је Бјелица убацио тројку, са истог места. Највеће вођство Звезде на утакмици – 54:49.

Мини серија Звезде 5:0, коју је закључио Бјелица новом тројком, за ново изједначење – 49:49.

Четири напада укупно, по два на обе стране, завршена су промашеним шутевима за три поена…

Лесор закуцавањем постиже прве поене у другом делу, али је одговорио Бостик тројком за вођство Задра 48:44.

Шпраља са 10 и Ноулс са осам поена су најефикаснији у Задру, док у Звезди Бјелица има 11, а Добрић девет поена.

Иде Задар на одмор са три поена предности – 45:42.

Два промашаја у шуту за три поена, а онда техничка грешка Антићу због приговора. Ветеран црвено-белих је у минус фази. Поклонио је Задранима бацање за вођство, које је Ноулс погодио – 39:38.

Један од два је погодио Радичевић са пенала, Звезда има вођство 38:35.

И тројка Бјелице! Звезда је дошла до минималне предности – 35:34.

Имала је Звезда напад за вођство, али је Рочести изгубио лопту, а Бостик у контри поентирао – 34:32.

Промашио је Добрић полагање у контри, а могао је то да буде његов седми узастопни поен. Ипак, све је поправио Дангубић тројком у наредном нападу за изједначење – 30:30.

Боље је отворио Задар и другу четвртину, али Добрић је убацио прву тројку и смањио на 28:25.

Прва четвртина:

Води Задар после првих 10 минута игре са 23:19.

Две везане тројке Задра, преко Шпраље и Бостика, домаћин диже предност на 21:15. Звезда тражи тајм-аут.

Бјелица је промашио оба бацања, а онда и шут из наредног напада. Остаје 15:13 за домаће.

Чује се скандирање „Убиј Србина“ са трибина дворане…

Ноулс са шест поена нерешива енигма за одбрану Звезде на почетку меча – 13:8.

Настављен је меч после проблема са семафором, а Задрани имају предност од 7:4.

Прекинута је утакмица после минут и 20 секунди игре због проблема са семафором. Када се меч настави, Задрани ће имати два бацања и лопту са стране због намерне личне Бјелице.

Меч је кренуо бруталним закуцавањем Лесора, али је Брзоја одговорио тројком за Задар – 3:2.