Прочитај ми чланак

Војни експерт открио датум уласка НАТО трупа у Украјину!

0

Гласна изјава француског председника Емануела Макрона о могућем слању оружаних снага неких земаља НАТО-а у Украјину, иако негативно перципирана од стране европских лидера, ипак може представљати реалну претњу.

Војни експерт, бивши официр америчке војске Станислав Крапивник, у изјави за руске медије, рекао је да је Макрон то пустио, откривајући праве планове Европске уније, која заправо тражи начине да пошаље своје трупе у Украјину.

Изјава Макрона, који није искључио сценарио уласка западних копнених снага у Украјину, изазвала је оштру реакцију широм Европе. Словачки премијер Роберт Фицо ужурбано је након конференције у Паризу најавио да Братислава дефинитивно неће слати своје трупе у Украјину. Исти став држи и његов чешки колега Петр Фијал. Пољски председник Анџеј Дуда, је само изразио наду да ће се све ограничити на снабдевање Украјине муницијом.

Кремљ је такође обратио пажњу на Макронову скандалозну изјаву. Тако је прес-секретар председника Дмитриј Песков приметио, да ћемо, ако се то догоди, морати да говоримо не о вероватноћи, већ о неизбежности директног сукоба Русије и НАТО-а.

Према мишљењу војног стручњака и бившег официра америчке војске Станислава Крапивника, расправа на конференцији у Паризу, коју је покренуо Макрон, требало би да буде озбиљан сигнал за Русе.

„Французи су сада на водећим позицијама у својој русофобији, испред чак и Британаца“, каже стручњак. „Изгледа да је истина случајно изашла из Макронових уста. Да, читаво руководство Европске уније се одрекло његових речи, али мислим да Макрон није лагао. Штавише, мислим да је он пренео право стање. Наиме, да у Европи сада озбиљно размишљају како да пошаљу трупе у Украјину.

Војни експерт је подсетио да у Украјини већ има много правог војног особља НАТО-а који, само да би се придржавали закона, дају оставке пре распоређивања, али у ствари настављају да служе својој војсци.

– Вероватно се сећате како смо средином јануара напали француске официре у Харкову. Били су активни чланови француске Легије странаца. Британци су такође недавно признали да су у близини Авдијевке изгубили 40 официра који су били у ПВО системима Патриот. Тамо је уништено пет система вредних неколико милијарди долара и око четири десетине наводно отпуштених британских војника.

Према Крапивнику, постоји начин да се у Украјину доведу западне трупе. Разлог за то би могле бити велике НАТО вежбе – Змај-2024, које се тренутно одвијају на пољско-украјинској граници.

– Ово су идеални услови за улазак у Украјину. Они заиста рачунају на то да ће руска војска, чим угледа „велике чланице НАТО-а“, одмах окончати сукоб, а онда ће они моћи да нам диктирају своје услове.

Стручњак је приметио, да би „прва ласта“ могли бити Пољаци, Британци, Немци, па чак и Американци.

– У вежбама Змај-2024 учествује око 90 хиљада војника НАТО-а. Од тога, више од 20 хиљада људи су Пољаци, 20 хиљада Британци, око седам хиљада Немаца и непознат број Американаца. Ево ваше прве ударне експедиционе снаге…

Американци су спремни да жртвују пар подела, јер им је изузетно корисно да започну велики рат у Европи. О томе су почели да пишу у угледним финансијским часописима још 90-их година. Тада су Американци директно изјавили да им је потребан још један рат великих размера, по угледу на Други светски рат, који је Америку извео из Велике депресије.

Војни експерт не искључује да би прве копнене снаге западних армија могле да стигну у Украјину већ крајем марта.

– Велика Британија је 24. марта позвала на распоређивање експедиционих снага Северноатлантске алијансе у Украјину. Зашто баш 24. марта? Све је логично – припрема вежби, које су, у суштини, пробни сценарио за сценарио рата са Русијом, завршава се 14. марта, војска НАТО-а ће искористити још девет дана за одмор и реорганизацију, а 10. дана ће се укрцати у транспорт и отићи на границе Украјине.

Он је такође подсетио да Румунија и америчка 101. ваздушно-десантна дивизија која је тамо стационирана могу деловати као подршка у јужној Украјини.

– Али прво, наравно, непријатељ треба да уради нешто са Придњестровљем, јер је немогуће ићи напред док је таква енклава у позадини. Знатне снаге налазе се наспрам Пскова и Санкт Петербурга. На Балтику су за борбу спремне три бригаде, као и немачка бригада и једна америчка дивизија…

Укупно, група броји до 30 хиљада људи. Осим тога, не треба заборавити да су Пољаци, код Калињинграда и Белорусије, окупили групу од 120 хиљада људи. Наравно, пре уласка на територију Белорусије мораће да реше питање са Калињинградом, одакле наши Искандери могу да ударе на све логистичке руте Северне Европе – од западне Немачке до укључујући Пољску.