Прочитај ми чланак

Шеф Астразенеке купио нову вилу, не занимају га крвни угрушци од вакцина

0

Наиме, генерални директор Астразенеке почастио се новом кућом у отменом кварту Мосмен (Мосман) у Сиднеју.

Насеље је својеврсни аустралијски Беверли Хилс, а ново је здање платио око осам милиона долара, пише аустралијски портал Домаин, преноси Јутарњи лист.

Паскал Сориот (61) тренутно је у Европи, како је недавно рекла менаџерка фирме за односе с јавношћу, но то није спречило његову супругу да ове недеље смести њихове ствари у четворособну дизајнерску вилу, која између осталог, има велики подрум, кућни биоскоп, те теретану.

Плата директора Астразенеке износи 27,5 милиона долара, па за вилу, очекивано, није морао да диже кредит. Иако се доста писало о томе како му ова пета највећа фармацеутска фирма у свету даје пуно новца, он је једном приликом изјавио да има најмању плату од свих директора у својој бранши.

Нову кућу Сориот је купио од инвеститора за некретнине Фила Арнолда и његове супруге Мишел, а здање је било у њиховом власништву од 2005, када су га купили за 3,95 милиона долара.

Директор Астре иначе има двојно држављанство; француско и аустралијско. У Аустралији данас живе његова деца и унучад. У марту ове године је за аустралијске медије изјавио да се снажно залагао да се вакцина производи у Аустралији јер је желео да осигура стратешку независност те земље.

„То је моје земља и хтео сам осигурати то да људи овде буду добро заштићени“, рекао је магазину Тхе Аге.

Сориот је иначе, може се рећи, страствени купац некретнина. Још 2013. купио је кућу у предграђу Сиднеја, кварту Лавандер Беј (Лавендер Баy), а платио ју је 3,5 милиона долара.

Има три брата и сви су лекари, а он је у фармацеутској индустрији још од 1982. године.

Обожава животиње, па је тако заправо и започео своју каријеру, студирајући ветерину, а први посао који је радио био је – ветеринар за коње. То би, изјављивао је, радио и данас да није директор. Касније се у образовању ипак усмерио на бизнис, те изучавао и финансије, а не само анатомију.

Радио је разне послове у Токију, Америци и Аустралији, у којој је и остао. Прве кораке у фармацеутској индустрији направио је у француском Санофију, у којем је био главни за америчко тржиште.

Бројни га називају човеком који је спасио Астразенеку – фирму је у једном наврату желео да купи Фајзер, али се Сориот томе оштро супротставио.