ЗВЕЗДА СИЛНА У ЗЕМЉИ ЕВРОПСКИХ ШАМПИОНА: Рочести и Добрић срушили Олимпију!

0

Црвено-бели у Словенији стигли до треће победе у АБА лиги пред паклену серију утакмица

Кошаркаши Црвене звезде победили су Олимпију са 82:73 (29:18, 13:25, 16:21, 15:18) на првом гостовању у АБА лиги ове сезоне. Црвено-бели су овим тријумфом отворили серију тешких мечева које их очекују за кратко време.

После „змајчека“ следи паклен распоред: старт у Евролиги и пут у Каунас на мегдан Жалгирису, потом дерби са Будућношћу код куће, меч са Барселоном, гостовање Химкију…

Зато је тријумф над Олимпијом био јако битан да се задржи самопоуздање и победнички дух.

Био је ово први тест за црвено-беле ове сезоне, јер је Олимпија била ривал по мери, са тимом који има квалитет да дође до плеј офа.

Звезда је у првој четвртини примила 29 поена, а онда у преостале три само по 13, 16, 15 (укупно 44) што је довољан показатељ да су много боље одиграли у одбрани и да је то увек кључ њихове игре.

ОЛИМПИЈА: Кастрати 6, Барбарич, Радуловић 2, Оливер 11, Шпан 5, Бубнић 3, Баџим 12, Морган 10, Шћекић, Бетл 17, Јуричек, Хорват 7

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ 2, Радичевић 4, Дангубић 5, Лазић 4, Лазаревић 2, Антић, Добрић 17, Јанковић 13 (5 ск) Рочести 16 (7 ск, 6 ас), Лесор 12 (9 ск) Јовановић, Бјелица 7.

Имали су црвено-бели скакачку доминацију са 11 скокова више, а играли су без Џејмса Фелдина који је имао лакшу повреду на тренингу пред меч, па су одлучили да паузира.

Са друге стране Звезда није бриљирала у нападу, али је одиграла таман толико колико треба да одржава предност и да тријумфује.

Није виђена нека тимска игра више су индивидуалним квалитетима Рочестија, Лесора, а затим Добрића и Јанковића црвено-бели преломили овај меч.

Кључни моменат је био почетак другог периода када је Олимпија имала 31:18 или плус 13.

Међутим, у наставку до краја овог периода Звезда је фуриозном игром у нападу и јаком одбраном преокренула и стигла до 42:43 на полувремену. За то је најзаслужнији Био Стефан Јанковић са 11 поена за 7 минута.

Трећа деоница је била права резултатска клацклица, а екипе су се смењивале у вођству све до 27. минута, када Рочести, Добрић и Лесор одводе црвено-беле на 57:64 чиме су преломили меч.

Рочести је заврпшио меч са 16 поена 7 асистенција, Добрић је убацио 17 поена.

МЗТ – Задар

ТАБЕЛА: Звезда 3-0, Цедевита 2-0, Мега 2-1, Цибона 1-1, МЗТ 1-1, Игокеа 1-1, Будућност 1-1, Олимпија 1-2, Партизан 1-2, ФМП 1-2, Морнар 1-2, Задар 0-2.