ЗВЕЗДА НАПОКОН ДОБИЛА ОЛИМПИЈАКОС Искључење Алимпијевића, рат симпатизера и Делијa

0

Kошаркаши Црвене звезде победили су Олимпијакос у утакмици 20. кола Евролиге резултатом 89:78. Напокон, рекло би се с обзиром на то да је Олимпијакос једини тим који Звезда није добила у Евролиги.

Искључење Душана Алимпијевића у 3. четвртини, партија каријере Дилана Ениса у црвено-белом дресу, вређање Алена Омића од стране Делија као и њихов рат са симпатизерима обележили су овај крајње узбудљив меч у Пиониру.

Звезда је имала велику предност на полувремену (+9), али су гости преокренули у финишу треће деонице и отишли на +8. У тим тренуцима Звезду је водио Миленко Топић, јер је Алимпијевић искључен. Ипак, црвено-бели су се вратили у последњој деоници и тријумфовали.

Енис је меч завршио са 21 поеном, а играо је само 17 минута. Сјајно је отворио утакмицу, а затим још боље завршио. Погодио је тројку при резултату 71:71, затим асистирао за 76:71, а онда још једну тројку за дефинитивну потврду победе (85:75).

Дангубић и Рочести су убацили по 11 поена, Лесор, Бјелица и Давидовац су додали по девет, док су шест уписали Јанковић и дебитант Омић.

Омић који је од стране Делија дочекан увредљивим транспарентом и звиждуцима, али и громогласним овацијама и аплаузом осталог дела хале – симпатизера. Своја четири од шест поена Омић је убацио у финишу последње четвртине када се “ломио“ резултат.

Ален Омић неће по добром памтити свој деби у дресу Црвене звезде

Најновије појачање црвено-белих дочекан је “на нож“ од стране Делија, непосредно пред меч са Олимпијакосом, који су имали поруку за њега.

– Шиптар, Хрват, Балија, нису моја братија – писало је на транспаренту најватренијих присталица Звезде, а затим и скандирање “Омићу, одлази“

Иначе, остали део хале је извиждао овај потез Делија.

У редовима Олимпијакоса Спанулис је имао 16 поена, Робертс 14, а Папаниколау 12. Вилтјер са 10 је једини још био двоцифрен.

Била је ово осма победа Звезде која додуше има и 12 пораза. Овим тријумфом прекинут је негативан низ од три меча без истог. У наредном колу црвено-бели гостују Басконији следећег петка (20.30), док Олимпијакос (13-7) чека Фенербахче.

Табела

ЦСКА 16-4, Фенербахче 13-6, Олимпијакос 13-7, Реал 13-6, Панатинаикос 13-6, Жалгирис 12-8, Химки 11-8, Макаби 10-9, Басконија 9-11, Уникаха 8-12, Црвена звезда 8-12, Барселона 7-12, Бамберг 7-13, Валенсија 6-13, Армани 6-13, Ефес 5-15