СП ФУДБАЛ: Костарика шокирала Уругвај без Суареза

0

kostarika-urugvaj-foto-reuters-1402779644-516075

Фудбалери Костарике савладали су Уругвај резултатом 3:1 у првом мечу првог кола Групе Д на Светском првенству у Бразилу.

Уругвај је повео на „Арени Кастелао“, али је Костарика у другом полувремену постигла чак три гола и стигла до сензационалног преокрета.

Единсон Кавани је у 24. минуту реализовао пенал за 1:0, али је то је било све што су фудбалери Уругваја урадили у Форталези. Костарика је у наставку головима Кембела у 54, Дуартеа у 57.  и Урене у 84. минуту стигла до историјске победе.

Уругвај је завршио утакмицу са десет играча пошто је Переира у 94. минуту добио црвени картон.

Уједно то је прва победа Костарике у чак 11 дуела са Уругвајем. Наиме, Костарика је до сада седам пута била поражена, док су три меча завршена нерешеним резултатом.

У другом мечу Групе Д, нешто касније, састају се репрезентације Енглеске и Италије (00.00).

ТОК МЕЧА

Познате су стартне поставе, а најбољи фудбалер Уругваја Луис Суарез меч почиње на клупи и питање је да ли ће уопште играти на првом мечу с обзиром на то да је пре Мундијала имао операцију колена.

Уругвај: Муслера, Лугано, Годин, Гаргано, Родригез, Форлан, Стуани, Переира, Риос, Кавани.
Костарика: Навас, Гонзалес, Умана, Боргес, Дуарте, Боланос, Кембел, Руиз, Дијаз, Гамбоа, Техеда

20.40 – Суарез на клупи

20.55 – Фудбалери су на терену
Ускоро почиње прва утакмица Групе Д између Уругваја и Костарике. Тренутно се изводе националне химне.

Почела је утакмица
Почео је окршај фудбалера Уругваја и Костарике у оквиру Групе Д светског првенства у Бразилу.

21.09 (10. минут) – Јак темпо на старту
Оштро се игра на старту меча. Међутим, у првих десет минута, није било озбиљнијих прилика.21.00 (1. минут)

20.14 (15. минут) – Поништен гол Уругваја
Нема гола за Уругвај, пошто је помоћни судија сигнализирао офсајд.

20.15 (16. минут) – Покушај Каванија
Запретио је Кавани, али је његов ударац био непрецизан. Уругвај појачава темпо.

21.21 (22. минут) – Пенал за Уругвај!
Немачки судија Феликс Брих показује на белу тачку после повлачења у казненом простору Костарике. Дијаз је повукао Лугана па Уругвај има шансу да поведе.

21.22 (23. минут) – Гоооооол, Уругвај води 1:0!
Кавани прецизно изводи пенал и доноси предност Уругвају. Он је шутирао у десну страну, голман Навас га је прочитао, али није успео да сачува своју мрежу.

21.39 (40. минут) – Миран период, без узбуђења
Од како су фудбалери Уругваја постигли гол пао је темпо игре на „Арени Кастелао“. Нема прилика у последњих 15 минута и игра се углавном на средини терена.

21.42 (43. минут) – Прилика за Костарику
Боланос је одлично извео корнер са леве стране лопта је пролетела кроз петерац. Голман Муслера је лоше проценио, али нико од играча Костарике није стигао да захвати лопту.

21.43 (44. минут) – Сјајан покушај Форлана
Форлан је шутирао у завршници првог полувремена, али је голман Навас крајњим напором спречио нови погодак. Лопта је закачила једног од играча Костарике и мало је фалило да Форлан лобује Наваса.

Фудбалери Уругваја воде против Костарике са 1:0, голом Каванија са пенала.

urugvaj-kostarika-twitter-1402778364-516045

Друго полувреме

22.52 (94. минут) – Црвени картон за Уругвај!
Нису издржали Уругвајци у завршници меча. Попустили су живци па је Переира оштро стартовао на Кембела. Уследило је кошкање играча обе селекције, а епилог је црвени картон за Переиру. То је први црвени картон на Мундијалу у Бразилу.

22.04 (46. минут) – Почело је друго полувреме
Настављена је утакмица на „Арени Кастелао“, где се састају селекције Уругваја и Костарике. То је први меч Групе Д, у којој се нешто касније састају Енглеска и Италија.

22.08 (50. минут) – Први жути картон на мечу
Лугано је закаснио приликом једног старта и добија први жути картон на утакмици.

22.08 (50. минут) – Велика прилика за Костарику
Дуарте пропушта велику прилику. Муслера успева да одбрани његов ударац, а у наставку акције Дуарте не успева да исконтролише лопту.

22.12 (54. минут) – Гоооооол, Костарика изједначује на 1:1!
Кембел је крунисао офанзиву Костарике у другом полувремену и поравнава на 1:1. Био је то сјајан ударац, лопта је завршила у даљем углу ван домашаја голмана.

22.14 (56. минут) – Жути картон за Гаргана
Други жути картон на утакмици и други за репрезентативце Уругваја.

22.15 (57. минут) – Гоооооол, Костарика води 2:1!
Само три минута после изједначења Костарика прави потпуни резултатски преокрет. Дуранте се пожртвовано бацио и из тешке позиције главом матира Муслеру.

22.22 (64. минут) – Нови покушај Кембела
Наставља се офанзива фудбалера Костарике. Кембел је шутирао из велике даљине, а на крају је Муслера имао пуно среће. Голман Уругваја је „проценио“ да тај ударац није опасан, али је лопта прошла тик поред стативе.

22.28 (70. минут) – Притисак Уругваја
Кавани је после одличног дуплог паса заврнуо лопту у петерац, али тамо није било ниједног играча Уругваја. Дефанзивци Костарике нису желели да ризикују и избацују лопту у корнер.

22.42 (84. минут) – Гоооооол, Костарика води 3:1!
Урена је стрелац трећег гола за Костарику. Кембел је сјајно упослио саиграча, који потврђује велики тријумф селекције Костарике.

22.53 – Крај утакмице!
Завршена је утакмица, Костарика је приредила велико изненађење пошто је савладала Уругвај са 3:1 у првом мечу првог кола Групе Д.