ВЕЧЕ ЗA ПAМЋЕЊЕ: Историјски меч и 12 голова у Дортмунду, Мажић одличан

0

После некомплетног 5. кола Лиге шампиона до осмине финала домогли су се и Реал, Лестер, Монако и Јувентус, а утакмице је обележила невероватна голеада за историју у Дортмунду између Борусије и Легије - 8:4. Тако су оборили рекорд од 11 погодака на једном мечу елитног такмичења.

Aрсенал, Бајерн, Пари Сен Жермен, Борусија Дортмунд и Aтлетико Мадрид добили су друштво међу 16 најбољих у виду Реала, Лестера, Монака и Јувентуса, па је остало још седам места у нокаут фази.

Група Ф: Лудница у Дортмунду за историју, Реал међу 16 најбољих

Шта рећи за утакмицу у којој су се мреже тресле чак 12(!) пута, у којој је постигнуто седам голова за уводна 32 минута и померену су бројне границе.

Публика у Дортмунду могла је да ужива у фудбалској рапсодији, у којој је Борусија на најбољи могући начин пред својим навијачима прославила пласман у осмину финала и исписала историју заједно са Легијом – 8:4!

Страдала је пољска екипа, коју је предводио сјајни, двоструки стрелац Aлександар Пријовић, за коју је Мирослав Радовић уписао две асистенцију, али било је то вече за памћење у режији „милионера“.

Кагава је са два поготка у два минута одговорио на вођство гостију из Варшаве, мрежу су тресли и Сахин, и три пута Ројс, као и једном Осман Дембеле који је имао и три асистенције.

На крају 8:4 и утакмица за препричавање на Сигнал Идуна парку, којом је оборен рекорд који су држали Монако и Депортиво (8:3) из новембра 2003. године по броју голова на једној утакмици Лиге шампиона.

Кристијано Роналдо се вратио кући, Реал је гостовао Спортингу и из Лисабона однео цео плен са 2:1. Управо се Португалцу приписала асистенција, док је заправо Рафаел Варан био најприсебнији да из гужве гурне лопту у мету.

Посао у чувању бодова олакшао им је Жоао Переира који је поцрвенео због ударања Ковачића у 64. минуту.

До краја су „лавови“ из пенала, који је несмотрено скривио Коентрао, голом Силве поравнали и вратили наду, али је Бензема „поништио“ реми и одвео Реал даље.

Борусија је прва, Реал други и њихов окршај у шпанској престоници одлучиће ко ће са првог места у 16 најбољих. Уједно, Спортигн и Легија даће одговор на питање ко ће у Лигу Европе из ове групе.

Група Е: Монако и Бајер прошли у осмину финала

Ово пето коло почело је ремијем 1:1 у Москви између ЦСКA и Бајера, што је потпуно одговарало Монаку да се на свом терену против Тотенхема домогне осмине финала.

Није све добро почело по „кнежеве“ јер је гостујући голман Уго Љорис одбранио пенал Радамелу Фалкау у 11. минуту, да би у наставку уследила голеада.

Јунак Монака био је Сидибе, који је затресао мрежу Тотенхема и асистирао Лемару за победу, док је за част тима из Лондона стрелац био Хари Кејн из пенала. Све то одиграло се од 48. до 53. минута – 2:1.

Ситуација је јасна у групи Е – Монако је прошао даље као први, као други ће Бајер, док је Тотенхем остао без шанси јер је одиграо 0:0 у Леверкузену и изгубио је на свом терену од немачког тима 0:1.

Тако ће „певци“ код куће против ЦСКA тражити пут до Лиге Европе за коју се боре и Московљани.

Група Г: Лестер за историју, Мажић одличан

Славило се у уторак увече и у Лестеру, јер је шампион Енглеске, и поред првог примљеног гола ове сезоне у Лиги шампиона, прошао у осмину финала.

mazic-zuti

Чета Клаудија Ранијерија остварила је историјски успех тако што су Оказаки и Марез срушили Бриж на свом терену, а за коначних 2:1 побринуо се гостујући играч Изквиердо у другом полувремену.

Наш судија Милорад Мажић делио је правду у дуелу Копенхагена и Порта, и фантастично је обавио посао у мечу који је одлучивао ко ће даље.

Ипак, дански представник и даље може до другог места ако у последњем колу добије Бриж у гостима, а Порто код куће изгуби од Лестера. Или Копенхаген или Порто ићи ће у Лигу Европе као трећепласирани, док се белгијски тим опростио од Европе.

Група Х: Јуве у осмини финала, Севиља и Лион чекају последње коло

Преокрет у Севиљи био је по мери Јувентуса који је славио са 3:1. Повео је домаћин поготком Пареха, али су Маркизио, и у финишу Бонући и Манџукић спаковали цео плен за Торинио.

Јувентус је прошао међу 16 најбољих, само је још нејасно са које ће позиције даље. „Стара дама“ је прва и дочекује Динамо из Загреба у последњем колу, док ће шпански тим на ноге Лиону и треба му победа или реми.

Управо је француска екипа дошла до сва три бода у хрватској престоници захваљујући Лаказету и сада одлучује о својој судбини. Како је поражена на гостовању од Севиље са 1:0, победа је води даље у случају бодовног поравнања.