УС ОПЕН: Новак издржао Сандгренове „пројектиле“ и победио; Ласло Ђере елиминисан

0

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у треће коло УС опена победом над Тенисом Сандгреном, резултатом 6:1, 6:3, 6:7 (2-7), 6:2.

Ђоковић је и у другом мечу у Њујорку изгубио сет, али је задржао мирноћу и дошао до другог тријумфа у исто толико мечева са Сандгреном.

Претходни су одиграли недавно на Вимблдону, који је завршен освајањем титуле управо нашег играча.

Србин је одлично отворио меч и, после спасене две брејк шансе, одмах преузео контролу, па је убрзо направио први брејк. Тада је кренула серија која му је донела први сет за мање од пола сата, док је други преломио брејком у седмом гему.

Тек када је био у заостатку два сета, Сандгрен је кренуо да игра много агресивније и да погађа у високим процентима. Сваку лоптицу је ударао из све снаге, неколико пута се извлачио из неугодних ситуација и изборио тај брејк трећег сета.

У додатном гему је „пројектилима“ пробио одбрану Ђоковића и неочекивано смањио на 2-1 у сетовима.

Био је у великом налету, али је освајач 13 Гренд слем трофеја знао да противник не може дуго да задржи тако висок ниво игре. Сачекао је своју прилику у трећем гему, одузео сервис ривалу и то је било довољно за тријумф.

Он ће се у следећој рунди борити са Ришар Гаске који је победио српског тенисера Ласло Ђереа.

Француз спречио српски дуел – Ђере немоћан против Гаскеа

Српски тенисер Ласло Ђере елиминисан је у другом колу УС Опена.

Бољи од Ђереа био је Француз Ришар Гаске у три сета, са 6:3, 7:6 (5), 6:3 после два и по сата игре.

Тако је Гаске спречио српски дуел у трећем колу последњег Гренд слема сезоне, па ће он бити ривал Новаку Ђоковићу.

Ђере је одлично парирао Французу, често му претио на сервису, али није искористио ниједну од 12 брејк шанси које је имао.

С друге стране, Гаске је знатно чешће долазио у брејк прилике, али су му две искоришћене, по једна у првом и трећем сету биле довољне да реши меч.

Ђере је имао шансу да у другом сету изједначи резултат, али је пропустио шет сет лопти у два гема.