Универзијада: Кошаркаши Србије у полуфиналу

0

oliver-popovic-univerzijada

(Курир)

Универзитетска репрезентација Србије савладала је у четвртфиналу Универзијаде у Казању одговарајућу селекцију Естоније 88:43. У полуфиналу ће се наши „академци“ састати са бољим из дуела Аустралије и Литваније.

Одличном игром у другој, а посебно у последњој деоници, изабраници селектора Оливера Поповића стигли су до још једне лагане победе. Иако су после првих 10 минута били у заостатку само два поена, 18:16, Естонци су до краја доживели тежак пораз. Сјајна одбрана српског тима у другој и последњој деоници дозволила је ривалу само 13 постигнутих поена за тих 20 минута, што је и био кључ убедљивог тријумфа.

Најистакнутији појединци у овом тријумфу били су Ђорђе Дреновац (13п, 7ск), Стефан Живановић (13п, 4ск, 3ас) и Ђорђе Гагић (12п, 5ск).