ТУМБАКОВИЋ после пораза Србије од Мађарске: Можда је ово и добро…

0

Фудбалери Србије поражени су у Београду од Мађарске 1:0 (1:0) у 3. колу групе 3 у Лиги нација.

Видели смо потпуно друго лице Србије у односу на оно шта је приказала у Ослу против Норвешке пре само три дана.

Потпуно безидејно, без трке и креативности, може да се каже и жеље у односу на претходни меч, Србију је срушио 31-годишњи дебитант Норберт Кењвеш, рођен у Бачкој Тополи, где је почео каријеру у локалном АИК-у (данашњи ТСЦ).

Учинио је то тако што му је одбрана „Орлова“ уручила поклон у режији Мијата Гаћиновића.

Фудбалер Хофенхајма је два пута лоше реаговао, прво је погодио Николу Миленковића, а онда вратио „кратку“ лопту голману Предрагу Рајковићу, а Кењвеш је био бржи.

У том тренутку се спетљао и Стефан Митровић, а садашњи нападач Залаегерсега искористио то и после дриблинга одлучио победника.

Шта рећи о игри Србије?

Јако лош утисак…

Чињеница је да је селектор Љубиша Тумбаковић променио састав, што је и нормално у циклусу од три утакмице, а највише се осетио изостанак Александра Митровића, који није добио ни минут.

Лука Јовић, његова замена, потпуно је подбацио и био неприметан током свих 90 минута, толико да је више урадио Душан Влаховић у последних 20 минута као резервиста.

У том периоду је Србија и била најближа изједначењу када је дебитант из Фиорентине погодио стативу.

Поред тога, Гаћиновић је имао још једну шансу из рубрике „стопостотних“ и то је било све од Србије.

Слабо, мршаво и такав је на крају резултат на семафору на стадиону „Рајко Митић“.

И што је најгоре, Србија је главни кандидат да се врати у Ц Лигу нација јер је последња у овој групи.

А следе јој гостовање Турској, а онда и Мађарској…

Селектор Србије Љубиша Тумбаковић упоредио је мечеве наше селекције са Норвешком и Мађарском.

Тумбаковић сматра да је дошло до емотивног пражњења након тријумфа над Норвешком у баражу за ЕП.

„Сваки пораз је неочекиван. зато што смо припремили утакмицу како би наставилии континуитет резуталтски. Утакмица у Норвешкој је била захтевна, а ова није. Морали смо да направимо нешто више. Грешке су последица емотивног испражњења против Норвежана. Можда је ово и добро, мада ниједан пораз није добар. Схватићемо то када будемо анализирали…“, рекао је Тумбаковић после меча са Мађарском.