Борјан и Томане повукли Звезду из амбиса за победу у Албанији!

0

Фудбалери Црвене звезде победили су Тирану 1:0 (0:0) и пласирали се у 3. коло квалификација за Лигу шампиона.

Тешком, тешком муком је тим Дејана Станковић прошао албанског представника на стадиону „Ер Албанија“ у утакмици за инфаркт.

И то голом пробуђеног Антонија Мендеша Томанеа у 62. минуту када је у стилу најбољих центарфорова света погодио главом јаким трзајем.

Управо је Томане, уз Милана Борјана, био тај ко је преломио овај меч.

А све је могло да буде другачије мало пре тога…

Али није и то је оно најбитније у овом тешком послу за корак на претпоследњи степеник за елити.

Мучна утакмица за црвено-беле у главном граду Албаније.

То је прави опис гледајући да су прошли су кроз мали пакао Тиране у мечу у коме су имали само два шута у оквир гола од укупно пет.

Као и против Пролетера „бачено“ прво полувреме, осим шансе Александра Катаија, ништа конкретно нисмо видели од изабраника Дејана Станковића.

Чак, шта више, откад се Тирана ослободила инцијативе почетних 20 минута, могла је олако утакмица да оде у други смер пре тренутка одлуке.

Спасилац је, по ко зна који пут у Европи, био капитен и голман Милан Борјан.

Прво се није дао изнадити после „слободњака“ Хочоларе, а онда и у шанси утакмице – моменту који је превагнуо „тас на ваги“.

Само четири минута пре гола Томанеа, Тирана је имала зицер преко Мучија.

Незгодни нападач прелако је избацио Панкова, имао само Борјана испред себе, али је искусни голман изашао као победник из тог дуела, уз помоћ стативе.

Такве ситуације се кажњавају на супротној страни, што је на својој кожи осетила Тирана.

И то ју је коштало потенцијалног изненађења, иако је још једном могао да је Панков врати у игру после великог кикса.

Црвена звезда је једва пребродила Тирана и у оваквом ритму биће јој много тешко да обезбеди јесен у Европи.