ТЕЖАК ШАМАР ЗА СРБИЈУ! Израел победио „орлове“ и отежао им пут до СП

0

Кошаркашка репрезентација Србије доживела је тежак пораз од Израела у Тел Авиву, због чега јој је отежан пут до Светског првенства у Кини - 83:74

Катастрофална одиграна последња четвртина, тотални распад у нападу и 21 изгубљена лопта коштали су Србију победе, иако је водила у већем делу меча.

„Орлови“ сада немају куд, мораће у понедељак како знају да победе у Београду репрезентацију Грчке, која је већ обезбедила пласман на Мундијал.

Све до последње четвртине Србија је била у егалу са Израелом, углавном и имала мању предност. Међутим, у завршних 10 минута домаћин је ушао решен да иде на све или ништа, јер би поразом дефинитивно изгубио све шансе да се нађе на Светском првенству.

И добио је Израел – све! Чак пет тројки постигли су домаћи, само Пнини четири у прва четири минута и тај рафална паљба потпуно је слудела тим Александра Ђорђевића. Ушли су „орлови“ у јурњаву по терену са ривалом, иако им је та игра непозната.

Када су се смирили, српски кошаркаши су успели да дођу до изједначења – 74:74, али то је било и последње што су на утакмици урадили.

ИЗРАЕЛ – СРБИЈА 83:74

(29:24, 14:21, 16:15, 24:14)

Дворана: „Тел Авив арена“. Судије: Росо (Француска), Ћиулин (Румунија), Јилмаз (Турска).

ИЗРАЕЛ: Аријел, Блат 10, Чубревич, Коен 14, Доусон 9, Ди Бартоломео 7, Гинат 6, Леви 2, Пнини 18, Тимор, Залмансон 7, Зосман 10.

СРБИЈА: Аврамовић 6, Бирчевић 10, Ђоковић, Добрић, Гагић 4, Јеловац 2, Јовановић, Лазић 3, Милосављевић 17, Пено 7, Радуљица 12, Симоновић 13.

ТОК МЕЧА:

Четврта четвртина:

КРАЈ! Србија је изгубила 83:74!

Пено је изгубио 21. лопту за Србију на утакмици!

Милосављевић је бацио очајан пас Радуљици, који је изгубио лопту…

Пад у најгорем тренутку! Блат постиже кош уз фаул – 79:74. Имаће и додатно бацање. Ђорђевић је узео тајм-аут, али је само 1:20 до краја. Погађа Блат – 80:74.

Блат постиже тројку за Израел после дужег времена – 77:74.

Радуљица са линије за бацања доноси изједначење – 74:74.

Пено најзад нешто погађа, уз помоћ Радуљице – 74:72.

Најзад кош за Србију, Бирчевић на асистенцију Милосављевића – 74:70. Остало је 4:20 до краја.

Ушла је Србија у трку са Израелцима, све се на терену претворило у општу јурњаву која домаћину сасвим одговара.

И још једна тројка Пнинија – 74:68!

Пнини и даље сипа тројке – 71:68- Немогуће је бранити ово што ради играч Израела, диже се на шут како прими лопту.

Само тројке туку Израелци у последњој четвртини, иду на све или ништа! Пнини је поново био прецизан, али је узвратио Милосављевић кошем уз фаул – 68:68.

Аврамовић је изгубио лопту у првом нападу, а Блат то казнио тројком – 60:62. Искупио се Аврамовић и погодио тројку – 63:62. А, онда и тројка Коена! Води Израел 65:63.

Марко Симоновић са 13 поена је сада прва перјаница „орлова“ на утакмици.

Трећа четвртина:

Акција Гагић Симоновић донела је вођство Србији – 60:59. Могло је да буде и убедљивије, али је Аврамовић упропастио последњи напад у четвртини.

Тежак шут Аврамовића, али – тројка (59:58)!

Пнини погађа за три поена и сада је већ „минус четири“ за Србију – 57:53. Ђорђевић је узео тајм-аут.

Ево и преокрета: Ди Бартоломео је казнио још један лош напад Србије и сада Израел води – 54:53.

Радуљица са пенала промашује оба бацања (53:50), а Коен додаје још два поена и Израел је опет близу (53:52).

Симоновић у соло акцији и закуцавање! Води Србија 51:47. Радуљица додаје поене (53:47), домаћин узима тајм-аут.

Стисла је Србија одбрану, али шкрипи у нападу, где се тешко долази до решења.

Доусон поенима са бацања отвара трећу четвртину – 45:45. А, Симоновић убацује тројку, за прве поене Србије у наставку – 48:45 за наш тим.

Милосављевић са 12 поена најефикаснији на утакмици, Радуљица и Бирчевић га прате са по осам.

Друга четвртина:

Стефан Пено је поентирао три секунде пре краја и донео вођство Србији на полувремену – 45:43.

Симоновић тројка – 43:41! Сада домаћи узимају тајм-аут, 32 секунде до одмора.

Зосман погађа са дистанце, Израел води 41:40, остале су 52 секунде до полувремена, Ђорђевић је узео тајм-аут.

Сада серија Србије 5:0 и вођство 39:38. Радуљица је убацио осам, а Милосављевић 12 поена.

Беже домаћини поново на четири разлике поенима Гината – 38:34.

Тројка Лазића и Србија долази до изједначења – 34:34.

Бирчевић тројка од таблу 32:29.

Два очајно организована напада Србије резултирала су изгубљеном лоптом и шутем са девет метара у последњој секунди…

Радуљица после минут и по игре убацује прве поене у четвртини (29:26), али одговара Залмансон тројком (32:26).

Прва четвртина:

Милосаљевић у последњој секунди је убацио два поена и поставио коначан резултат прве четвртине – 29:24 за Израел.

Најзад је прекинута серија домаћих, Гагић са бацања је убацио два поена – 27:22.

Трећа узстопна тројка Израела, овог пута Пнини – 25:20. То је сада серија 11:0! Залмансон додаје још два – 27:20.

Мини серија домаћих 5:0 и резултат је 20:19 за Србију. Одмах и тројка Блата са осам метара и Израел преузима вођство – 22:20. Ђорђевић је узео тајм-аут.

Пено кош, па лепа асистенција за Гагића – 20:14.

Тројка Милосављевића, прва за Србију – 13:11 воде „орлови“. Бирчевић додаје тројку – 16:11.

Четири узастопна поена Радуљица, Србија прилази на 7:6. Сада већ шест поена Радуљице у низу и прво вођство нашег тима – 8:7.

Две контре Израела после изгубљених лопти Србије – 7:2.

Шон Доусон тројком отвара меч – 3:0. Милосављевић из тешке позиције је уписао прве поене за Србију – 3:2.