Српски „делфини“ као казнена експедиција

0

557253_tan2016-1-14-205535989-0_f

Србија наставља да хита ка златној медељи на Европском првенству. „Делфини“ су завршили групну фазу са трећом убедљивом победом. После Хрватске и Малте пала је и Француска – 16:8 (3:4, 4:2, 3:1, 6:1) пред више од 10.000 гледалаца у београдској „Комбанк арени“.

„Триколори“ су намучили чету Дејана Савића само у прве две четвртине. После првог периода игре, Француска је чак и водила (4:3), али онда следи сјајан игра Србије.

Резултати и табеле ЕП за ватерполисте и ватерполисткиње
Поготово је наша селекција била фуриозна у последњој четвртини, када је и дефинитивно сломљен отпор „галских петлова“. У последњих осам минута, Србија је дала шест голова, а примила само један.

Најефикаснији у нашем тиму био је Андрија Прлаиновић са три поготка, а Стефан Митровић, Филип Филиповић, Никола Јакшић, Слободан Никић и Милош Ћул били су прецизни по један пут мање. С друге стране, у пораженом тиму су се највише истакли Александр Камара и Иго Крусила са по два поготка.

Противник у осмини финала у суботу биће Словачка, која је групну фазу такмичења завршила са сва три пораза.