СРПКИЊЕ СЛОМИЛЕ ХРВАТИЦЕ: Убедљива победа кошаркашица уз помоћ тројки! (видео)!

0

Русија и Србија деле прво место на табели са четири бода. Србија ће у недељу у четвртом колу играти од 16,30 часова против Велике Британије.

Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је селекцију Хрватске 89:72 (19:20, 25:20, 26:17, 19:15) у мечу трећег кола групе Ц на Европском првенству у Мађарској.

Најефикаснија у селекцији Србије била је Јелена Миловановић са 18 поена, док је Невена Јовановић додала 10. У нашој селекцији у листи стрелаца уписало се свих 12 кошаркашица. У пораженој екипи најбоља је била Ива Боровић са 17 поена.

Изабранице Марине Маљковићу су добром игром у другом полувремену, односно у трећој и четвртој четвртине, преломиле меч и дошле до још једне убедљиве победе. Наша селекција је на овом мечу постигла чак 11 тројки.

Летонија је раније данас победила Велику Британију 67:58, док је Русија била слободна.

srbija-hrvatska-foto-fibaeuropecom-1434223769-679515
ТОК УТАКМИЦЕ

1. четвртина

Хрватска је у меч ушла тројком, али су наше узвратиле преко Миловановићеве. Србија је повела 5:3. Међутим, уследила је серија Хрватица за 12:7 у петом минуту. Србија је у седмом минуту смањила на 13:14. Минут касније Србија је поново повела, 15:14. Хрватска је ипак добила прву четвртину 20:19.

2. четвртина

На старту друге четвртине играло се кош за кош, а екипе су се смењивале у вођству. У 13. минуту било је 24:23 за Србију. Србија је минут касније тројком Јелене Миловановић повела 29:26. Наша селекција је у 16. минуту имала вођство од 35:32. Играло се потом кош за кош, а у 18. минуту било је 38:36 за Србију. Невена Јовановић је тројком донела предност Србији од 42:38. Наша селекција је повела 44:38, али је Хрватице у последњој секунди смањиле на 44:40.

3. четвртина

Србија је на старту треће четвртине повела 47:41. Наша селекција је у 24. минуту први пут имала двоцифрену предност (55:45). Хрватице су смањиле на 55:50. Међутим, Србија је поправила одбрану и у 28. минуту наше репрезентативке су поново имале двоцифрену предност, 63:53. Српкиње су заиграле још офанзивније у финишу треће четвртине коју су на крају добиле 70:57.

4. четвртина
Наша селекција је у последњој четвртини тројкама и атрактивном игром стигла до предности од 84:62 у 35. минуту. Србија је до краја меча одржавала предност и заслужено је стигла до убедљиве победе од 89:72.

Извор: Курир.спорт