Србија разбила Црну Гору

0

rukomet srbija41_orig

Рукометаши Србије победили су у припремном мечу Црну Гору 32:25 (18:13), у првом међусобном дуелу од распада СЦГ.

„Орлови“ су доминирали у Скопљу и у једном тренутку имали и 11 голова предности, а у недељу ће са домаћином Македонијом да се боре за ‘титулу’.

Најефикаснији у нашем тиму био је Марко Вујин са 9 голова, а најбоље га је пратио Иван Никчевић са 6. Црногорце су предводили Пејовић и Ласица са по 5 голова.

Црна Гора је нашем тимо парирала само до осмог минута и вођства нашег тима 6:5, након чега почиње доминација „Орлова“.

Већ четири минуте касније било је 9:5, а у 17. минуту и 11:6. Црногорци се враћају пет минута пре полувремена на -2 (13:11), али наш тим постиже три гола у низу и на одмор одлази са 18:13.

У наставку је Србија била још моћнија, а врхунац је достигла у 45. минуту када је повела 28:17. Ривал је у финишу само ублажио пораз.

Србију од 12. до 26. јануара очекује Европско првенство у Данској, а ривали у групи у Орхусу биће Француска, Пољска и Русија.

Србија – Црна Гора 32:25 (18:13)

Србија: Ђукановић (5 одбрана) Пушица, Вујин 9 (3/3), Никчевић 6, Манојловић 1, Тоскић 2, Станић (6 одбрана) Илић 1 Радивојевић, Милић, Продановић 2, Стојковић 4, Немања Илић, Рнић, Митровић, Зеленовић 2, Петар Ненадић 4, Драшко Ненадић 1 Марсенић. Седмерци: 3/4 Искључења 10 минута

Црна Гора: Мијатовић (4 одбране) Ракчевић 4, Борозан 1, Милашевић, Липовина 1, Марковић 2, Рајковић (2 одбране), Радовић, Милош Вујовић 1 Симић (5 одбрана), Грбовић, Пејовић 5, Шеваљевић, Перишић 3, Симовић 1, Ласица 5, Петричевић 1 Седмерци: 1/1 Искључења: 12 минута.