Србија (практично) остала без Олимпијских игара

0

Рукометашице Србије поражене су у Ђеру од Мађарске резултатом 31:23 у другом колу квалификационог за Олимпијске игре.

Наша селекција је тако практично остала без шанси да се нађе на завршном турниру у Токију.

За то, евентуално чудо, ће им бити потребно да Русија изгуби два пута, а да изабранице Љубомира Обрадовића остваре убедљиву победу над Казахстаном у последњој рунди.

Најефикаснија у редовима Мађарске била је Сандра Солоши-Зачик са седам голова. Пратиле су је Анико Ковачич са шест, односно Викторија Лукач са четири.

Код нас је најбоља била Марина Дмитровић са шест голова.По три су додале Цвијић, Крпеж-Шлезак и Трифуновић.

Слабо је шта функционисало код нашег тима у првих 30 минута, али и на читавом мечу.

Ривалке су деловале брже, организованије, конкретније у намери да остваре зацртани циљ.

Проблем за наше репрезенетативке представљале су и промашене шансе, зицери. Само је капитен Крпеж Шлезак пропустила три.

Мађарице су практично од самог старта биле у предности, која је у првом полувремену ишла до +5.

На паузу се отишле са вођством од 16:12 и добрим расположењем пред наставак.

Србија је солидно започела друго полувреме, али све то је кратко трајало. Мађарице су наставиле са добром игром и само повећавале предност, која је максимално ишла на +8.

Домаће рукометашице су рутински сачувале вођство, што је значило и да су обезбедиле визу за Олимпијске игре.

Са друге стране, Србија је практично остала без шанси за Токио.