СП У КОШАРЦИ: Пробуђена Србија разбила Чехе за частан опроштај. Богдан је сила!

0

Кошаркашка репрезентација Србије победила је Чешку 90:81, и тиме освојила пето место на Светском првенству у Кини.

Изабраници Александра Ђорђевића опростили су се од Мундобаскета с две победе, над Америком и Чешком, али и поред тога иза њих је слаб резултат.

Наши кошаркаши прекинули су низ освајања медаља на великим такмичењима, а уз то нису успели ни да се директно пласирају на Олимпијске игре, за које ће морати да играју додатне квалификације.

Мундобаскет, утакмица за пето место:

Србија – Чешка 90:81 (20:20, 21:30, 28:12, 21:19)
дворана: Вукесонг арена (Пекинг)
судије: Локатели, Поурсанидис, Вејланд.

Србија: Симоновић 4, Богдановић 31+4+3, Бјелица 3, Лучић 5, Радуљица, Бирчевић 1, Јокић 7+14+7, Милутинов 14+7, Мицић 0, Гудурић 3, Јовић 12, Марјановић 3.Ž
Чешка: Ауда16 , Вјорал 0, Пумпрла 4, Хрубан 9, Саторански 13, Шилб, Балвин 12+10, Сирина 2, Петерка 14, Бохачик 6, Палижа 3, Криж 2.

„Орлови“ су доживели два пораза у Кини, један од Шпаније и један од Аргентине, и управо ће се ове две селекције борити за златну медаљу у недељу.

Србија је против Чешке одиграла чудан меч, с пуно осцилација, а на крају је додала гас у последњој четвртини и заслужено дошла до победе.

Још једном феноменалну партију одиграо је Богдан Богдановић, који је меч завршио са учинком од 31 поена, четири скока и три асистенције.

Одличну утакмицу одиграли су Никола Јокић и Никола Милутинов. Центар Денвера имао је 7 поена, 14 скокова и седам асистенција, док је Милутинов убацио 14 поена, и уз то је додао седам скокова.

Репрезентације су у добром ритму отвориле утакмицу.

Играло се кош за кош, а посебно расположен био је Богдановић.

На крају прве четвртине резултат је био 20:20.

У другој деоници „орловима“ је потпуно пала концетрација и примили су чак 30 поена.

Одбрана као да није постојала и Чешка је на полувремену имала +9, 41:50.

Наши кошаркаши пробудили су се током треће четвртине.

Заиграли су сјајну одбрану, почели су шутеви да улазе и трећи период игре завршава се резултатом, 69:62.

Богдановић је у четвртој четвртини погодио неколико шутева заредом, Јокић се прикључио и разлика је само расла.

На крају су Чеси успели да избегну тежак пораз и утакмица се завршила резултатом 90:81.