Потврда катастрофалне партије: Ово се Новаку никада није десило у каријери

0

Најбољи тенисер свих времена одиграо је један од најлошијих мечева у каријери

Новак Ђоковић завршио је учешће у полуфиналу Аустралијан у сезони поразом од Јаника Синера, резултатом 6:1, 6:2, 6:7 (6:8), 6:3.

Ђоковић се није „појавио“ у прва два сета, док је, са друге стране, Италијан одиграо савршен меч и сасвим заслужено дошао до првог гренд слем финала.

Иако му не треба одузети ни промил од победе, мора се констатовати да му је Новак умногоме помогао.

Лоше је сервирао, направио је чак 54 неизнуђене грешке (Јаник имао 28), али је посебно лош био на ритерну.

Светски „број 1“ није имао нити једну брејк прилику за више од три сата и 20 минута игре, што му се догодило први пут у каријери.

Синер је успео да оствари подвиг који није пошао за руком ни Роџеру Федереру или Рафаелу Надалу.

Ђоковић је освојио један сет у тај-брејку, ни у њему није био близу да одузме сервис ривалу, који сада чека победника меча Данил Медведев – Александер Зверев.

Аустралијан опен, који ће добити новог шампиона, игра се за наградни фонд од 59,1 милион америчких долара.