PIKSI POLOŽIO Srbija pobedom krenula ka Mundijalu

0

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Irsku rezultatom 3:2 na otvaranju kvalifikacija za plasmana na Mundijal u Kataru 2022. godine.

Није добро почело по репрезентацију Србије, пошто су Ирци у првим минутима показали да су дошли да се боре, а до предности су стигли након 18 минута игре, када је Колинс надскочио Младеновића и послао лопту у мрежу.

Србија је почела да притиска ривала, па је у 40. минуту након прелепе акције и прве асистенције Тадића, те одличне реализације Влаховића стигла до изједначења. Могао је Ђуричић у два наврата у завршници да постигне гол, али није био прецизан, па је на одмору било 1:1.

Почетак другог полувремена протекао је у доста конкретнијој игри Ираца, али је у 69. уследио тренутак инспирације капитена Тадића у виду асистенције и прелеп лоб ударац Александра Митровића, који је само неколико минута раније ушао у игру.

У 75. Тадић је поново одлично центрирао, Митровић још боље главом шутирао, а на семафору је убрзо стајало 3:1.

Ирска је у 86. минуту након велике грешке Стефана Митровића стигла до гола за 3:2.