Очекивано: Кошаркашице Партизана прегазиле Звезду

0

kosarkasice-partizana-1363805898-285573(Курир, 24сата.рс)
Партизан је победио Звезду с 89:63 у првом мечу полуфинала плеј-офа домаћег првенства.

Кошаркашице Партизана победиле су екипу Црвене звезде резултатом 89:63 (27:21, 21:14, 17:13, 24:15) у првом мечу полуфинала плеј-офа домаћег шампионата.

Други меч на програму је у суботу, а у финале ће се пласирати екипа која прва стигне до две победе. Црно-беле су апсолутни фаворит и у другом мечу.

Најефикаснија у победничком тиму била је Дабовић са 16 поена, док је Бутулија убацила 15. У пораженом тиму истакле су се Ковачевић и Богићевић са по 17 поена.

Партизан је добро ушао у меч и већ у првој четвртини повео с 23:8. Међутим, црвено-беле су успеле да се врате у утакмицу и да први део меча заврше с минусом од шест поена (27:21).

Црно-беле су потом заиграле ангажованије, а предност Партизана је расла из минута у минут. Звезда није успела да се супротстави расположеним кошаркашицама Партизана, које су на крају славиле с 89:63.