ЛИГА НАЦИЈЕ: Дерби у Минхену у знаку француског дебитанта, Велс суров против Ирске

Синоћ је на програму било седам мечева у оквиру првог кола Лиге нација.

Лига А, група 1

У великом дербију првог кола Лиге нација, у оквиру групе 1, лиге А, састали су се Немачка и Француска.

Меч је одигран на „Алијанц Арени“, а након 90 минута игре резултат је био 0:0.

Прво полувреме није донело много занимљивости, тек пред крај видели смо пар добрих прилика.

Најпре су припретили Немци преко Хумелса, који је добро скочио након корнера, али је његов ударац главом отишао поред гола „Триколора“.

Играо се тада 35. минут, да би само два минута касније, велику шансу имао Оливије Жиру на другој страни. Нападач Челсија је одлично скочио и главом упутио лопту у доњи десни угао гола „Панцера“, али је Нојер сјајном парадом успео да сачува мрежу.

У 41. минуту је лепу прилику имао Мбапе, који је одлично извео један слободан ударац, али је Нојер поново био на висини задатка.

Без голова се отишло на одмор, а у наствку је шоу украо дебитант у репрезентацији Француске, Алфонс Ареола.

Момак који је добио шансу међу стативама услед повреде Стива Манданде и одсуства капитена Уга Љориса, фантастично је обавио посао у других 45 минута.

Немци су дакле били далеко опаснији ривал, први пут су припретили у 65. минуту, када је Ројс јако добро шутирао, али је Ареола наговестио да ће га изабраници Јоакима Лева јако тешко савладати вечерас.

Само седам минута касније је Хумелс био у изванредној шанси, али је голман ПСЖ маестрално интервенисао након веома снажног шута штопера Бајерна.

Само три минута касније, Томас Милер пуца са ивице казненог простора, али се Ареола фантастично бацио и опет сачувао своју мрежу.

Уследио је корнер за Немце, након којег је Матијас Гинтер сјајно шутирао главом, али је на голу „Триколора“ био несавладиви Ареола, који је нестварном интервенцијом још једном сачувао мрежу.

Уследио је нови корнер и нова шанса за „Панцере“, овога пута Хумелс туче главом, али Ареола поново интервенише, овога пута чак успева и да ухвати лопту у руке.

Одбили су тако Французи велики налет Немаца, све захваљујући фантастичном Ареоли, који би у будућности могао на клупу да пошаље Љориса у репрезентацији и Буфона у клубу.

На крају није било голова, Немачка је била бољи ривал, али су Французи испунили свој циљ и из Баварске се кући враћају непоражени.

Немачка – Француска 0:0
Лига Б, група 4

У оквиру лиге Б, одигран је меч групе 4, састали су се Велс и Ирска.

Велшани су у претходним годинама имали великих проблем са Ирском, тешко су налази пут до мреже, али су се ствари значајно промениле, па су „Змајеви“ на стадиону у Кардифу славили са убедљивих 4:1 (3:0).

Све је било јасно већ након 45 минута игре, када је Велс стекао три гола вишка.

Повели су преко Тома Лоренса већ у шестом минуту, да би 12 минута касније мајсторијом Герет Бејл дуплирао предност Гигсових пулена.

Играо се 37. минут, када је Ремзи повисио предност Велшана, на асистенцију младог играча Челсија Ампадуа.

У наставку, након 10 минута игре, Велшани комплетирају „покер“ голова, стрелац четвртог поготка био је Робертс, на асистенцију Герета Бејла.

Утешни гол за Ирце постигао је Вилијамс у 66. минуту сусрета.

Велс – Ирска 4:1

Лига Б, група 1

Чешка је у оквиру лиге Б, групе 1, дочекала Украјину, меч је завршен победом гостију од 1:2 (1:1).

У првих 45 минута смо видели два поготка.

Повели су Чеси преко нападача Роме Шика већ у четвртом минуту, резултат је поравнао Конопљанка у првом минуту надокнаде.

Украјинци су били далеко бољи ривал, а то су успели да материјализују тек у судијској надокнади, када је Олександр Зинченко постигао победоносни погодак.

Чешка – Украјина 1:2

Лига Ц, група 3

Норвежани су у оквиру треће групе у лиги Ц, дочекали Кипар, меч је окончан победом домаћина од 2:0 (2:0).

Стрелац оба поготка био је везиста Фулам Јохансен, у 21. и 42. минуту сусрета.

У оквиру исте групе састали су се и Словенија и Бугарска, а гости су славили са 1:2 (1:1).

Повели су Бугари преко Краева у трећем минуту, али је Зајц поравнао резултат пред крај првог дела игре.

Победу гостима доноси стрелац првог гола Краев, својим другим голом на сусрету, овога пута у 59. минуту.

Норвешка – Кипар 2:0
Словенија – Бугарска 1:2

Лига Д, група 4

Македонци су уз Јерменију главни фаворит за освајање групе 4, у оквиру најслабије лиге у новоформираном такмичењу Уефе, а то су потврдили како се након првог кола налазе на челу групе.

Славили су против Гибралтара на гостовању са 0:2 (0:2).

Оба гола су пала у првих 45 минута.

Повели су Македонци преко Тричковског у 19. минуту, да би коначан резултат поставио Алиоски 16 минута касније, на асистенцију стрелца првог поготка.

Гибралтар – Македонија 0:2

Лига Д, група 1

У оквиру прве групе последње лиге у оквиру ноформираног такмичења, састали су се Летонија и Андора.

Иако је домаћа селекција била фаворит, нису Летонци успели да упишу три бода, Андора слави историјске бодове, након ремија од 0:0 у Риги.

Летонци су били бољи ривал, имали су посед и више прилика, али то нису материјализовали, па тешко могу нечемо да се надају у групи са Андором, Казахстаном и Грузијом.

Летонија – Андора 0:0