ЛИГА ЕВРОПЕ: Арсенал и Атлетико се извукли, Салцбург “појео“ Сергејев Лацио!

0

Фудбалери Арсенала, Атлетико Мадрида, Салцбурга и Марсеја пласирали су се у полуфинале Лиге Европе.

‘Тобџије’ су ремизирале у Москви 2:2 и укупним резултатом 6:3 пролазе даље.

Чинило се да ће ’Тобџије’ лако у Москви, али је ЦСКА намучио екипу Арсена Венгера.

’Армејци’ су повели у 39. минуту преко Чалова, да би у наставку меча Набабкин повећао предност после лоше одбијене лопте Петра Чеха.

Лига Европе

ЦСКА Москва – Арсенал 2:2 (први меч 1:4)
Чалов 39′ , Набабкин 39′ – Велбек 76′, Рамзи 90+2
Спортинг Лисабон – Атлетико Мадрид 1:0 (први меч 0:2)
Монтеро 28′
Салцбург – Лацио 4:1 (први меч 2:4)
Дабур 56, Хајдара 72′ , Хван 74′, Лајнер 76’– Имобиле 55′
Олимпик Марсеј – Лајпциг 5:2 (први меч 0:1)
Илсанкер (аг) 6′ Сар 9′ , Таувин 38′, Паје 60′ –Брума 2′, Аугустин 55′

Голман Арсенала спустио је лопту после снажног ударца из даљине право на ногу стрелца.

Могли су гости брзо да смање вођство, али је Елненијев гол поништен због офсајда.

Ипак, у 76. минуту Дани Велбек прецизним ударцем матира Акинфејева за 2:1.

Слабург је приредио прави спектакл и са 4:1 декласирао Лацио у реванш мечу.

Италијани су имали резултат који их је водио даље (први меч 4:2), али су Аустријанци приредили прави спектакл у завршници.

Шта је Симоне Инзаги желео у трернутку када је код резултата 1:1 извео из игре Сергеја Милинковића Савића то само он зна.

Овај није богзна шта одиграо вечерас, али је било евидентно да је Лацио потпуно пао физички након што је Србин уступио место Фелипеу Андерсону у 69. минуту.

Салцбург је нападао у већем делу меча, био бољи и у првом полувремену, ал је голман Стракоша успевао да одоли.

Римљани су дошли до предности у 55. минуту када је Луис Алберто мајсторски пронашао Имобилеа, а голгетер Лација мајсторски погодио рашље за 0:1.

Ипак, само минут касније Израелац Дабур је лукавим ударцем изједначио на 1:1 и послао поруку Лацијалима да нема предаје да се игра до краја.

Опомена, коју гости нису схватили. Кључни детаљ на мечу вероватно је промашај Луиса Алберта у 72. минуту у изгледној ситуацији, а одбрана голмана Фалкеа као да је потпуно инспирисала фудбалере Салцбурга.

Уосталом, како другачије објаснити Блицкриг који је уследио.

За само четри минута играчи аустријског шампиона су просто избушили голмана Стракошу, погађали су редом Хаидара (72′), Хванг (74′) и Лајнер у 76. минуту и на радост домаће публике донели Салцбургу велику победу.

Пробао је Лацио у финишу да дође бар до још једног гола и продужетака, јер је први меч завршен победом од 4:2, али се Салцбург одбранио и забележио највећи успех у новијој клупској историји.

Марсеј је после преокрета славио против Лајпцига са 5:2, док гол Спортинга против Мадриђана није била довојна за пролаз Португалаца.