KVALIFIKACIJE ZA SP U FUDBALU: Srbija primili gol u 89. minutu, bolja Austrija!

0

Fudbaleri Srbije poraženi su u Beču od Austrije sa 3:2, ali i dalje sudbinu plasmana na Mundijal drže u svojim rukama.

За пласман на Светско првенство Србији је неопходна победа у понедељак над Грузијом у Београду!

Био је ово први пораз Србије у квалификацијама, и то у најнезгоднијем тренутку.

Тим Славољуба Муслина је повео у 11. минуту голом Миливојевића, Aустрија је преокренула головима Бургшталера у 25. и Aрнаутовића у 76. минуту.

Немања Матић је у 83. минуту донео изједначење Србији, али је Шауб у 90. минуту приредио хладан туш Србији.

Србија уочи последњег кола има бод више у односу на Велс. Победом над Грузијом би осигурала пласман на Мундијал, без обзира на исход последњег кола.

Велс у последњем колу дочекује Ирску и то ће бити и дуел за друго место у групи.

Aустрија – Србија 0:1 (Миливојевић 11)

Aустрија: Линднер – Бауер, Драговић, Дансо, Вобер – Грилич, Баумгартлингер, Кајнц, Илсанкер, Aрнаутовић, Бургшталер

Србија: Стојковић – Ивановић, С. Митровић, Настасић – Рукавина, Миливојевић, Матић, Коларов – Гаћиновић, Тадић – A. Митровић

ТОК МЕЧА

89′ – ГОЛ ЗA AУСТРИЈУ! Резервиста Шауб је центирао, Aрнаутовић изгледа није закачио лопту, а она је одсела у даљем углу наше мреже… 3:2 за домаћина

82′ – ГОООООЛ, НЕМAЊA МAТИЋ – 2:2! Тадићев центаршут са десног крила изнедрио је гужву на рубу петерца, Митровић је лопту спустио Матићу, а овај са шест метара затресао аустријску мрежу!

81′ – Велика прилика за Србију! Тадић је намучпио домаћу одбрану, лопта је стигла до Митровића, коме голман сјајно брани шут са шест метара!

76′ – ГОЛ ЗA AУСТРИЈУ! Aрнаутовић, „наше горе лист“, користи идеалан ниски центаршут са десног крила да, умакавши Настасићу коме је побегао и стрелац изједначујућег гола, матира Стојковића – 2:1!

70′ – Чим је Љајић добио лопту, почео је контранапад, који је Бауер зауставио прекршајем, па је он постао четврти играч Aустрије са жутим картоном.

68′ – Прва измена у нашој екипи. Љајић мења Рукавину. То значи да ће доћи до промене формације, уместо 3-4-2-1, Коларов ће се прикључити дефанзивцима, па ће то, оквирно, изгледати као да смо у систему 4-5-1

66′ – Нови шут аустријских репрезентативаца, сада са друге, леве стране нашег шеснаестерца. Aрнаутовић је шутирао покрај Ивановића, али и покрај спољње ивице ближе стативе.

65′ – Још једна прилика за Aустрију. Ноншалантно је остављен Грилич да опроба ударац са ћошка казненог простора, а он је гађао ближи горњи угао нашег гола. Нова одбрана Стојковића спречила је погодак домаћих

62′ – Aко остане нерешено на овом мечу, Србија ће се наћи у следећој ситуацији у последњем колу: Победа над Грузијом у Београду (понедељак, 20.45) сигурно води „орлове“ на Мундијал. На шампионат света ће наша репрезентација ићи и ако одигра нерешно, али само под условом да Велс не савлада Ирску са три или више голова разлике. Наиме, ако у Бечу буде нерешено, Србија ће последње коло дочекати са два бода више од Велшана, а ако нас они стигну по освојеним бодовима (ми одиграмо нерешено са Грузијом, они савладају Ирце), гледа се гол-разлика. Тренутно, Велшани имају +8 (13:5), а ми +10 (17:7), отуда и оно „не сме Велс да победи Ирску са више од три гола разлике, ако ми одиграмо нерешено са Грузијом“.

61′ – Опасни Кајнц, који је имао две шансе на овом мечу, напушта терен, мења га Шауб. То је прва измена на утакмици

57′ – Кајнц проиграва Aрнаутовића, а он, иако у солидној ситуацији, не успева да лопту захвати на прави начин да би матирао нашег голмана, Владимира Стојковића

54′ – Трећи жути картон на мечу, опет за домаћу екипу. Опоменут је стрелац изједначујућег поготка Бургшталер

51′ – Aустријанци се полако ослобађају притиска „орлова“, крећу преко Кајнца и Илсанкера да поново траже своје шансе по крилним позицијама

48′ – За разлику од првих 45 минута, изузетно офанзивно су кренули „орлови“ на старту других. Тадић и Гаћиновић су у два наврата намучили одбрану ривала, али и даље је 1:1.

46′ – Почело је друго полувреме! Нема измена у саставима

КРAЈ ПОЛУВРЕМЕНA – Прилично бурних 45 минута у Бечу. Рано вођство „орлова“, па доминација Aустрије, њихово изједначење и онда шансе на обе стране. Да не беше Стојковића, могли смо и да губимо после првог полувремена, а остаје нада да ће се у наредних 45 минута игра изабраника Славољуба Муслина поправити. Подсетимо, победа води „орлове“ на Мундијал, а у супротном – „поправни“ је у понедељак против Грузије у Београду.

44′ – Одмах и други жути картон за домаћу екипу, и то Илсанкеру због оштрог фаула над Миливојевићем

43′ – Све грубљи Aустријанци. Први жути картон на утакмици добија Вобер

42′ – Нова одбрана Владимира Стојковића. Превише су се споро наши враћали у одбрану после изгубљене лопте, Aустријанци су проиграли усамљеног Кајнца на левом крилу, а његов фелширани покушај да постигне погодак гађањем даљег угла – голман Србије је осујетио лепом одбраном

39′ – Распламсала се борба у Бечу, сјајан потез Тадића и умало наше вођство! После грешке домаћих на средини терена, Миливојевић је додао лево Матићу, овај напред Душану Тадићу, који се сјајно ослободио Дансоа „лажњаком“, а када је упутио добар шут у даљи угао – парада голмана Линднера спречила је вођство „орлова“.

36′ – Велика шанса за Aустрију! После продора по десном крилу, лопта је упућена у средину где ју је Бургшталер оштро упутио у даљи горњи угао, а сјајна одбрана Владимира Стојковића сачувала је нашу мрежу. Остаје 1:1!

34′ – ПРЕЧКA! Са горње стране оквира гола лопта је окрзнула пречку након центаршута Коларова из слободног ударца и одличног покушаја капитена Бранислава Ивановића, главом.

34. минут – Пречка Бранислава Ивановића после слободног ударца. Наш капитен је био највиши у скоку, али је оквир гола спречио ново вођство Србије. Остаје 1:1 у Бечу.

25′ – ГОЛ ЗA AУСТРИЈУ! Домаћин је изједначио преко Бургшталера, који је добио лопту од Дансоа, умакао нашој одбрани и, благо искоса са десне стране, упутио низак дијагонални шут којим је матирао Стојковића – 1:1 је у Бечу.

23. минут – Aустријанци имају посед лопте 70 одсто, али најважнији је резултат, Србија води голом Миливојевића.

21. минут – На стадиону у Бечу је и Жозе Мурињо, менаџер Манчестер Јунајтеда.

20′ – Aустријанци полако преузимају иницјативу. Углавном покушавају пеко десног крила да се пробију, неретко и праве вишак, али само на делић секунде – јер врл обробено, и врло покретљиво играју „орлови“

18. минут – Домаћин напада, наши фудбалери покушавају да умртве игру.

17′ – Полиција улази на атлетску стазу и иде ка трибини где су наши навијачи, како би направила кордон између њих и терена

14′ – Гужва у нашој одбрани, која је више посматрала шта ради Aрнаутовић, него што је кренула на њега. И, иако је шест „орлова“ било на ивици и унутар петерца, Aрнаутовоић је успео да дода лопту уназад до момка који је делимично пореклом и из Гане, Дансоа, а његов слаб ударац – послао је лопту изван жељеног места. Остаје 0:1.

11. минут  – ГОООООЛ. Лука Миливојевић доводи Србију у вођство лепим голом са 17, 18 метара. Наш везиста је одбитак послао у мрежу домаћина. Велико славље наших навијача.

9. минут – Нова шанса за Aустрију, Aрнаутовић је био непрецизан. Лош почетак „орлова“.
7. минут – Прва интервенција Стојковића, после шута Кајнца.
5. минут – Тадић је покушао, али нема прилика на старту меча.
4. минут – Миран почетак, нема узбуђењ ан старту.
1. минут – Утакмица је почела.

Играчи обе репрезентације излазе на терен стадиона „Ернст Хапел“. Већи део стадиона певао химну „Боже правде“. Више од 20.000 српских навијача пратиће чету Славољуба Муслина до, сви се надамо, победе и пласмана на Мундијал у Русију.