КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ: Црвено-бели разнели Спарту у паклу Маракане

0

Фудбалери Црвене звезде победили су Спарту из Прага 2:0 (1:0) на стадиону "Рајко Митић" у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе.

Голове за Звезду постигли су Ричмонд Боаћи у 13. и Гејлор Канга у 65. минуту.

Реванш ће се играти следећег четвртка у Прагу.

Одавно „Делије“ нису овако задовољне напустиле „Маракану“ после Звездине европске утакмице.

Скоро 33.000 навијача црвено-белих нису били срећни само због великог капитала, који ће њихови љубимци понети у Чешку, већ и због представе екипе Владана Милојевића.

Друго полувреме: Мајсторија Канге!

90+3′ – КРAЈ УТAКМИЦЕ!

90′ – Судија је дуел продужио три минута.

90′ – Тражили су играчи Спарте пенал, сматрали су да је погодила лопта Гобељића у руку, али је судија Лапочник остао нем.

87′ – Боаћи је напустио терен уз овације а у игру је ушао Пешић.

85′ – Шутирао је Јовичић са дистанце али није успео да погоди мету.

78′ – Опао је темпо игре, Спарта је имала посед лопте, али није могла да нападне.

74′ – Повредио се Милић, а уместо њега у игру је ушао Гобељић.

72′ – Звезда је имала велику прилику! Резервиста Радоњић је сјајно прошао, али је погодио стативу.

71′ – Домаћи су наставили да диктирају темпо игре, нису давали простора Спарти да нападне.

65′ – ГОООООЛЛЛЛЛЛ – Звезда води са 2:0! Гелор Канга је постигао страшан гол са преко 20 метара.

63′ – Спарта је имала добру прилику, али Јанко није успео да савлада Борјана.

62′ – После лоше процене и старта над Плавшићем, Ле Талек је зарадио жути картон.

60′ – Из игре излази Рикардињо, на терену је дебитант Немања Радоњић.

60′ – Срђан Плавшић је имао проблема са грчевима, али је успео да се врати у игру.

58′ – Звезда игра опрезно, не залећу се изабраници тренера Милојевића. Канга је покушао да упосло Боаћија, али је на месту био Дубравка.

53′ – На старту другог дела игре темпо није био сувише јак.

50′ – Покушао је Лафата, али је одбрана Звезде одлично реаговала.

46′ – Страмаћони је извршио двоструку измену на старту другог дела игре, док Милојевић није мењао.

Прво полувреме: Звезда одлична!

45′ – До краја првог полувремена није било већих узбуђења!

41′ – Спарта је опасна после прекида. Звездина одбрана је одлично интервенисала након корнера.

37′ – Пао је Милић после дуела са једним играчем Спарте, цео стадион је скочио, али је судија остао нем.

34′ – Спарта је имала прву праву прилику. Фридек је био у доброј ситуацији, али је лоше шутирао, па није било опасности по Борјана.

30′ – Канга је био расположен у првом делу меча. Готово свака акција домаћих полазила је од омаленог везисте.

25′ – Доналд је имао велику шансу! Канга је извео прекид, одлично убацио, а капитен Звезде није успео на прави начин да упути шут, и поред тога што је био сам пред голом.

20′ – После оштрог старта над Кангом, Ватажелу је зарадио жути картон.

18′ – Црвено-бели су наставили са притиском, док је Спарта полако долазила до даха. Манђек је добро шутирао са дистанце, али није било опасности по Борјана.

13′ – ГООООЛЛЛЛЛЛ – Звезда води! Канга је сјајно пронашао Боаћија којем није било тешко да затресе мрежу.

12′ – После велике офанзиве црвено-белих, неколико минута се водила борба на средини терена.

8′ – Звезда је свим силама кренула на гол, још једном је покушао Боаћи, али је Каја испуцао лопту са гол линије.

5′ – Доналд је извео корнер, Боаћи је добро скочио, али није успео да шутира главом како је желео.

3′ – Имала је Звезда велику шансу, Боаћи је прошао поред голмана Дубравке, али није успео да упосли саиграче. У следећем нападу Боаћи је затресао мрежу, али је судија Лапочник проценио да је високи нападач био у офсајд позицији.

1′ – Већ у првом минуту Стојковић је покушао да убаци лопту у казнени простор, али је голман Спарте Дубравка био сигуран.