• КОШАРКА: Звезда се пробудила и прекинула лошу традицију (Резултати осталих утакмица)

0

KK Crvena zvezda0

Звезда се пробудила и прекинула лошу традицију, очајна Игокеа пала у дербију!

После пораза у Широком Бријегу, црвено-бели показали праву реакцију и убележили први тријумф у сезони.

ИГОКЕА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 52:72 (9:17, 15:16, 13:22, 15:17)

Дворана: С.Ц. Лакташи
Гледалаца: 2.900
Судије: Срђан Дожаи, Матеј Болтаузер, Алфред Јововић
Игокеа: Павковић 3, Мејс 7, Дозет 4, Јоровић 17, Гајовић, Геловеј, Гаћеша 2, Николић 2, Фрејзер 2, Бакић 8, Штембергер 3, Бунић
Црвена звезда: Цветковић 4, Митровић 3, Лазић, Блажич 4, Симоновић 8, Марјановић 11 (7ск), Раденовић 4, Ристић 2, Тејић, Нелсон 14, Џенкинс 10, Шилб 12 (6ск)

Навијачи Црвене звезде могу да одахну, њихови миљеници успели су да покажу праву реакцију и искупе се за неочекиван пораз на старту Јадранске лиге. После неуспеха у Широком Бријегу, тим са Малог Калемегдана савладао је Игокеу у Лакташима први пут у историји и тако мало поправио утисак пред наставак сезоне – 72:52.

Најефикаснији у екипи Звезде био је Демаркус Нелсон са 14 поена, Блејк Шилб је додао 12, а Бобан Марјановић 11. С друге стране, Бранко Јоровић је био једини са двоцифреним учинком у свом тиму, а меч је завршио са 17 поена.

За разлику од меча са Широким, црвено-бели су играли знатно боље у одбрани, што је умногоме допринело високој победи у дербију другог кола и тако најавили знатно боље партије у наставку такмичења.

Напад је такође деловао компактније, али је и даље било далеко од очекиваног, с обзиром да је било доста празних минута без поена. Велики проблем представљао је шут ван линије 6.75, с обзиром да је убачено свега три шута из 14 покушаја. Ипак, јасно је ће тим бити ефикаснији на свим пољима како утакмице буду пролазиле.

С друге стране пулени Драгана Бајића били су очајни у свим сегментима игре. Са 19 изгубљених лопти, 8/33 за два поена и лошом комбинованом одбраном Игокеа је деловала очајно и дефинитивно ће Александровчани имати пуно посла како би поправили тимски учинак.

АБА ЛИГА – 2. КОЛО:

Уторак:
Солнок – МЗТ Скопље 81:69 (15:16, 20:8, 20:16, 26:29)
Раднички Крагујевац – Широки 75:55 (29:14, 13:17, 16:15, 17:9)
Будућност ВОЛИ – Задар 90:68 (24:14, 22:15, 23:15, 21:24)

Среда:
Цедевита – Крка 83:55 (29:7, 15:15, 17:18, 22:15)
Партизан – Мега Визура 88:65 (18:10, 35:26, 17:12, 18:17)
Игокеа – Црвена звезда 52:72 (9:17, 15:16, 13:22, 15:17)

Четвртак:
20.00 Олимпија – Цибона

Одличном игром у одбрани током првих десет минута црвено-бели натерали су ривала да изгуби чак девет лопти, што су изабраници Дејана Радоњића искористили и прву деоницу решили у своју корист – 19:7.

Ипак, у другом кварталу се домаћин мало пробудио, свео број изгубљених грешака на минимум (укупно 12 у првом полувремену), а тројкама Јоровића, Павковића Бакића и Штембергера Игокеа се вратила у игру. Ипак, велики проблем представљао је очајан проценат шута за два поена – 20 одсто (3/15), па је резултат на крају полувремена био 33:24 за Београђане. Код домаћина Јоровић и Бакић убацили су по пет поена.

И један и други тим имали су доста празног хода у нападу, али су се гости некако боље снашли.

Звезда је одлично искористила висину Бобана Марјановића, који је први део игре завршио са девет поена и три скока, док су Шилб, Џенкинс и Блажич додали по четири. Иако је одбрана била на знатно бољем нивоу него што је то била у Широком Бријегу, игри гостију и даље је фалила флуентност у нападу, јер су играчи и даље деловали доста неуиграно.

У другом полувремену кошаркаши Звезде почели су лагано да подижу форму, увећавају предност и кажњавају сваку грешку ривала. Са три мини-серије од 5:0 предност је половином трећег периода отишла и на +18 (49:31), највише захваљујући очајној игри противника, али и сјајној роли Демаркуса Нелсона.

Комбинована одбрана, коју је одабрао Драган Бајић за ову утакмицу није давала резултате, али није одустајао од исте, док је напад губио превише лопти и тако вицешампиону регионалне лиге дозволио да се значајно резултатски одлепи. Сваки покушај домаћина да се резултатски приближи није уродио плодом, а црвено-бели су у последњих десет минута ушли са 18 поена предности – 55:37.

У последњој деоници није било превише разлога за узбуђење. Сваки покушај домаћина да се приближи био је осујећен. Махом се све сводило на индивидуалне акције једних и других, у чему су се, поново, боље снашли кошаркаши Звезде. Контрама су потпуно „убили“ противника, а у последњих пет минута гости су имали 19 поена разлике (61:42).

Ношени песмом са трибина, кошаркаши Црвене звезде привели су утакмицу мирном крају, убележили премијерну победу у сезони и најавили знатно боље партије пред прве изазове у Евролиги.

За крај, треба рећи и да су прве сениорске наступе уписали Марко Тејић и Душан Ристић, који је чак уписао и прве поене у најјачој конкуренцији – 72:52.