Кошарка: Орлови донели победу Французима!

0

(Курир)

Србија је на турниру у Антибу поражена од Француске 78:74
Кошаркашка репрезентација Србије поражена је после продужетка од селекција Француске резултатом 78:74 (16:14, 22:11, 11:26, 20:18, 9:5) на турниру у Антибу.

Меч је у регуларном делу завршен 69:69. Најефикаснији у победничком тиму био је Паркер са 14 поена, док су Ажинка, Желалабал и Ловерњ постигли по 13. У српском тиму најбољи је био Ненад Крстић са 14 поена, док је Данило Анђушић убацио 13.

Наша селекција ће сутра од 20,30 сати играти против Грузије.

Французи су боље ушли у меч, а после прве четвртине имали су предност од два поена (16:14). Домаћи кошаркаши су бриљирали у другом делу меча, а првих 20 минута решили су у своју корист с 38:25.

Французи су на самом почетку треће четвртине повели с 41:25, али је потом српски тим серијом од 26:8 ушао у последњи део утакмице с вођством од 51:49.

Наша селекција је повела и с 54:49. Србија је највећу предност имала у 36. минуту (67:60). Србија је 15 секунди пре краја имала вођство од три поена (69:66), али је Паркер тројком изједначио.

У наредном нападу Бјелица је промашио два бацања, а Паркер у наредном нападу није погодио за тројку и ушло се у продужетку. У додатних пет минута Французи су били прецизнији и заслужено су стигли до победе.