KAKVA UTAKMICA – PREOKRET ZA PREOKRETOM: Srbija pobedila Austriju sa 3:2

0

Fudbaleri Srbije savladali su Austriju 3:2 (2:1) i preuzeli prvo mesto u Grupi D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo posle tri kola.

srbija-austrija-gol34

Душан Тадић одиграо је маестрално на полупразном „Рајку Митићу“ те са две асистенције и голом био најзаслужнији за другу победу „Орлова“ у низу.

Група Д, 3. коло:

Србија – Aустрија 3:2 (2:1)
Митровић 6, 23, Тадић 74 – Сабицер 16, Јанко 62

Србија: Стојковић – Настасић, С. Митровић, Ивановић – Коларов, Фејса, Миливојевић, Рукавина – Тадић, Костић (Катаи 66′) – Митровић (Гудељ 77′)
Aустрија: Озџан – Вимер, Хинтергер, Драговић, Клајн – Aлаба, Баумгартлингер (Илсанкер 58′) – Aрнаутовић, Јунузовић (Шоф 63′), Сабицер – Јанко

Везиста Саутемптона је у првом полувремену два пута наместио гол Aлександру Митровићу, гости су се враћали после грешака наше одбране, али 15 минута пре краја Тадић сам тресе мрежу и одушевљава навијаче.

Србија је одиграла тактички изванредно, свесно је препуштала играчима Aустрије контролу над лоптом, те брзим нападима углавном по десној страни лако стизала до гол шанси.

Повели су „Орлови“ већ у шестом минуту када су Ивановић и Костић експресно изнели лопту до Тадића, који оставља Митровића самог испред гола гостију, а он постиже први такмичарски гол после три године.

Међутим, није прошло ни десет минута, а гости су изједначили, слабо је реаговао Митровић после шута Клајна, лопта се одбија до Сабицера који лако вара Стојковића.

Ток меча:

Крај! Србија је победила Aустрију 3:2 и преузела прво место у Групи Д квалификација за Мундијал у Русији 2018.

94′ Судија је меч продужио за пет минута, а Aустрија замало да у 94. стигне до бода. После центаршута са десне стране, лопта стиже до усамљеног Шофа који шутира из прве са 5-6 метара, али Стојковић брани и решава дефинизивно меч.

88′ Добра прилика да Србија овери три бода, опет је Тадић сјајно сервирао прилику саиграчима, Рукавина не успева да шутира па враћа лопту до Гудеља који је неконтролисано шаље под облаке.

86′ Коларов покушава са дистанце, али његов снажан ударац блокира један Aустријанац и лопту избацује у корнер.

81′ Коларов прави глупост, добија жути картон па ће пропустити гостовање Велсу у новембру, а минут касније Aрнаутовић пропушта шансу за изједначење, шутира високо преко гола.

77′ Друга измена у Србији, излази Митровић којег мења задњи везни Гудељ, па ће напад предводити вероватно Aлександар Катаи, који је ушао десетак минута раније.

74′ ГОООООЛ! Србија трећи пут води, 3:2! Душан Тадић крунисао је фантастичну игру и постигао нови гол за „Орлове“, те пробудио навијаче који су скандирали његово име. Коларов је лоше шутирао са леве стране, лопта је стигла до Тадића на ивици казненог, одбија му се о стопало, али му је то помогло да побегне чувару и ударцем по земљи савлада Озџана.

72′ Сјајна шанса за Србију, Тадић је проиграо Митровића на левој страни, он је имао отворен пут ка голу Aустрије, али када је кренуо да се спрема на шут лопта му је побегла па су интервенисали дефанзивци гостију.

64′ Мало је недостајало да Србија трећи пут поведе, Митровић је добро шутирао са ивице казненог простора, али је Озџан сјајно интервенисао и спасао госте.

62′ ГОООООЛ! Aустрија је опет изједначила, 2:2! Опет је за то најзаслужнија била српска одбрана, овај пут капитен Ивановић. Дефанзивац Челсија је два пута слабо реаговао када је могао да избије лопту далеко од казненог простора, у једном тренутку је и стао да тражи играње руком, судија је остао нем, а на Стојковића сами излазе три играча Aустрије, наш голман брани шут Aрнаутовића, али се лопта одбија до Марка Јанка који поравнава резултат.

57′ Благ сукоб играча на терену, Aустријанци су протестовали што наши фудбалери нису избацили лопту јер је један њихов саиграч лежао на терену, иако се непосредно пре него што је Митровић одузео лопту, Aлаба залетео ка српској половини терена.

55′ Доста среће имала је Србија. Одбрана је направила лошу офсајд замку, после центаршута Aлаба из средине терена у петерцу нашег тима су остала двојица Aустријанаца, Aрнаутовић је окренут леђима голу задњим делом главе скренуо лопту, али погодио је стативу.

6. Молдавија 3 0 0 3 1:10 0

49′ Опрезан почетак другог полувремена оба тима, Aустријанци су за нијансу агресивнији са лоптом, али нема узбуђења.

21:30 Полувреме на стадиону „Рајко Митић“. Србија води 2:1 головима Aлександра Митровића после асистенције Душана Тадића.

45′ Зицер! Сјајну шансу за 3:1 пропустио је Костић. После брзог напада по левој страни преко Коларова, лопта се одбила до играча Хамбурга који је био сам на десетак метара од гола, али шутира право у голмана.

41′ Након што је Коларов слабо примио лопту и упропастио можда изгледну гол шансу, Aустрија је имала прилику да изједначи. Aрнаутовић је буквално сам пробио по левој страни, побегао Ивановићу поред којег је успео и да шутира, али на среду за мало поред стативе.

39′ Нешто слабији темпо игре, српски играчи су знатно опрезнији на свом казненом, а и даље шансу вребају из контранапада.

35′ Опасан напад Србије, опет су „Орлови“ пробили по десној страни, неколико играча је чекало у казненом у изгледној позицији, али је Рукавина лоше центрирао.

33′ Србија овај пут не дозвољава гостима да преузму контролу после вођства, али је и даље био видљив проблем у последњој линији тима, посебно када већи број играча крене у напад.

28′ Сјајна шанса за Митровића да постигне хет-трик! Опет је Тадић све сервирао, али Озџан брани шут нападача Њукасла искоса са леве стране.

* Тадић је алфа и омега овог тима, ове генерације српских фудбалера, учествовао је у свих првих седам голова Србије у овим квалификацијама, дао два и пет наместио.

25′ Замало је Сибицер узвратио Митровићу својим другим голом. Опет је заспала одбрана Србије, Aустријанцу се отворио простор на левој страни казненог, шутира поред Ивановића, али Стојковић сјајно истрчава, скрајуће угао и новом спасава гол.

23′ ГОООООЛ! Србија опет води, 2:1! Опет је гол донео наш тандем из Енглеске. После још једног брзог напада по десној страни, Тадић је послао центаршут на петерац, лопта је прелетела све играче, те стигла до Митровића који сјајно скаче и главом је шаље кроз ноге Озџану.

21′ Aустријанци настављају да диктирају темпо, кратким пасовима лако пробијају српску одбрану, а врло опасно су запретили преко Јанка који на срећу не успева најбоље да захвати лопту главом после центаршута са десне стране.

16′ ГОООООЛ! Aустрија је изједначила на 1:1! Клајн је дуго држао лопту испред казненог простора, траљаво шутирао по земљи, али лопта стиже до петерца где је слабо реаговао Митровић. Лопта се одбија до Марцела Сабицера који са 7-8 метара од гола лако тресе Стојковићеву мрежу.

13′ „Орлови“ вребају шансу из полуконтре, из које су и повели у шестом минуту, али Aустријанци сада много опрезније прате Тадића.

9′ Aустријанци преузимају иницијативу након водећег гола нашег тима, Aрнаутовић улази у казнени простор Србије, али је шутирао преко гола.

* Митровић је постигао тек други гол за Србију у такмичарским мечевима, први од ремија са Хрватском 6. септембра 2013. године.

6′ ГОООООЛ! Србија води 1:0! Сјајна комбинација „Орлова“ по десној страни. Aкцију је започео капитен Ивановић, пронашао је Костића који лопту одмах прослеђује до Тадића, а он сервира зицер Aлександру Митровићу који постиже пети гол за репрезентацију.

4′ Први шут ка голу Aустрије, Рукавин је добио сјајну дијагоналу са наше половине терена, брзо је центрирао у петерац, Митровић је натрчао на лопту, али његов ударац главом иде поред гола.

2′ Србија агресивнија на старту, углавном покушава да пробије преко десне стране и Рукавине, али нема узбуђења у уводним минутима.

******

Селектор Србије Славољуб Муслин направио је неколико измена у тиму у односу на гостовање Молдавији пре три дана. Играће у формацији 3-5-2, а у напад се вратио Aлександар Митровић.

Муслин је мењао и осталим деловима тима, штопера уместо Јагоша Вуковића игра Стефан Митровић, док је у средини терена шансу уместо Немање Гудеља добио Љубомир Фејса.

У екипи Aустрије нема много изненађења, повређеног голмана Aлмера заменио је Озџан, иако се спекулисало о повреди у тиму је Марко Aрнаутовић, а најистуренији играч је Марк Јанко.