• Јавору се није славио Партизанов рођендан, црно-бели опет без победе!

Јавору се није славио Партизанов рођендан, црно-бели опет без победе!

0

partizan-javor051013ras-foto-aleksandar-dimitrijevic--10_f

(Блиц)

Фудбалери Партизана поново нису успели да победе у домаћем првенству, а после пораза од Војводине у Новом Саду (2:1), 68. рођендан клуба „прославили“ су ремијем без погодака са Јавором, који је у Хумској одиграо дефанзивно, али врло борбено, одневши тако бод у Ивањицу.

Црно-бела спортска породица славила је 68. рођендан, због чега је управа шампиона Србије у фудбалу одлучила да не наплаћује улаз на меч са Ивањичанима, али је на стадион дошло тек нешто преко 6.000 људи. Ипак, и поред тога, Хумска је „грмела“ од песама на почетку утакмице, у коју су црно-бели ушли само са једном жељом, да се врате на стазе успеха, јер су претходног викенда изгубили од Војводине. Нису у тој намери успели, добрим делом због своје, али и због одличне игре одбране ривала.

Прву шансу имали су домаћи, јер је у 5. минуту Јојићев ударац искоса са леве стране прохујао покрај даље стативе, а и другу прилику нису искористили црно-бели, јер је у неповрат отишла она коју је изградио Којић. Па опет, после 20-ак минута игре, једино што су навијачи на трибинама могли да констатују – је да су свакако у животу гледали занимљивијих 20 минута фудбала, али томе је допринела колико успорена игра домаћих, толико и прилично добра организација одбране Јавора, прилично „високо“ постављена.

Иако је нешто почело да се мења баш тада, најпре акцијом двојице Живковића, Андријиним проигравањем за Марка и непрецизним шутем, а онда и истоветним исходом покушаја Нинковића, и то са друге, леве стране, публика није била задовољна. Један део ње, и то не баш мали, почео је у 33. минуту да виче „управа напоље!“, а други, који се баш и не замера клупским руководећим структурама, наставио је са песмама којима се Партизан бодри.

Било је ту и звиждука, нарочито када у Ивањичани почели да све више времена проводе на супарничкој половини терена, било је и аплауза, после неуспелих дриблинга младог Андрије Живковића, а било је и зицера. Јојић је у 41. минуту проиграо Немању Којића, који је „бежао“ у десну страну, упутивши дијагонални шут који је лопту, за око метар, два, послао даље од даље стативе.

385949_grobari-68-foto-arena_f

Полувреме је приведено крају уз прилику до које је Волков дошао после корнера, пославши лопту главом изнад пречке, а недуго затим, након што је Мајо Вујовић одсвирао крај првог дела игре, нова порција звиждука „почастила“ је играче шампиона. Срећом по њих, не превелика.

Видевши да дефанзивни бедем гостију уопште није лако пробити, тренер црно-белих Вук Рашовић већ на старту другог полувремена определио се за игру са два шпица, па је Ђемба-Ђембу заменио Фофана. Ипак, ни у првих десет минута другог полувремена Партизан није успео да припрети голману Лазовићу, а када је коначно дошао до ситуације у којој је то могуће, Којић је главом, потпуно неометан, са осам метара удаљености – главом лопту послао око пет метара покрај стативе.

Појачали су потом ритам црно-бели, па су морали и играчи Јавора да се више труде не би ли их зауставили. Цена за то је плаћена у виду жутих картона, а после оног који је Миловић добио прекинувши контра-напад, Јојић је извео слободан ударац са леве стране, а Лазовић из самог горњег угла избио лопту која је била на одличном путу да уђе у гол.

У 68. минуту меч је на кратко прекинут, јер су навијачи црно-белих бакљадом, ватрометом и кореографијом прославили 68. рођендан вољеног клуба. Само што је игра настављена, кикс Станковића омогућио је Ивањичанима да се ненадано нађу у гол-шанси, али су се они спетљали, иако их је било четворица наспрам три играча ривала, па је шут искоса са десне стране погодио спољни део мреже.

На нову шансу на мечу, морало је да се чека до трећег минута судијске надокнаде времена. Тада је некадашње Партизаново дете, Борко Веселиновић који је 2005. био најбољи стрелац омладинског првенства Европе са пет голова на четири утакмице, имао одличну шансу да ово изеннађење учини још већим: након још једног у низу добрих дриблинга расположеног Сотировића, а онда и ударца са дистанце, Стојковић је избио лопту, њу је Веселиновић прихватио на левој страни, код ивице казненог простора, а онад се наместио и неометан шутирао – покрај ближе стативе.

У 96. минуту до прилике је дошао и Партизан, Лукин ударац није био довољно прецизан па је у хероја израстао голман Лазовић, чија је одбрана и озваничила поделу бодова у Хумској у утакмици, али и почетак гласног довикивања навијача: „Управа напоље!“.

Јелен Суперлига, 8. коло

Партизан – Јавор 0:0
Стадион: Партизана; гледалаца: око 6.000; Судија: Мајо Вујовић; Жути картони: Гулан (Партизан) – Алимпијевић, Ж. Ђокић, Гафуров, Миловић, Лазовић, Сотировић (Јавор)
Партизан: Стојковић, М. Живковић, Волков, Обрадовић, Станковић, Ђемба-Ђемба (од 46. Фофана), Гулан, А. Живковић, Нинковић (од 84. Лука), Јојић, Којић (од 71. Малбашић)
Јавор: Лазовић, Гојачанин, Милетић, Миловић, Ж. Ђокић, Алемпијевић, Ј. Ђокић, Доцић (од 82. Видић), Гафуров, Сотировић, Ивковић (од 62. Радивојевић)