Igokea šampion BiH!

0

igokea113209020130319143705(Бањалука-инфо)
Кошаркаши Игокее у одлучујућој утакмици финалне серије савладали Широки 74:69 и по други пут у историји постали прваци Босне и Херцеговине.

Екипа из Александровца тако је поновила успјех из сезоне 2000/01, када је први и до данас једини пут освојила шампионску титулу у Босни и Херцеговини.

Сјајна атмосфера у александровачкој дворани, која је била дупке пуна, носила је домаће кошаркаше до великог тријумфа у најсупјешнијој сезони у историји клуба.

У претходне три сезоне Широкобријежани су у финалу били успјешнији од Игокее, али су се сада Александровчани реваншрили пуном мјером и са 3:2 у побједама тријумфовали у првенству БиХ.

Након прилично изједначене прве четвртине (25:24), Игокеа је у другом периоду игре заиграла много боље, па је на истеку 20 минута имала девет поена предности – 45:36. Сјајну партију у првом полувремену пружио је центар Александровчана Корсли Едвардс, који је у првих 20 минута игре убацио чак 18 поена, уз скоро перфектан шут из игре (8/9, слободна бацања 2/3). Са друге стране, Џонатан Џонс постигао је десет поена.

Код гостију се осјетио изостанак најбољег играча Ивана Рамљака, који је одлучујући меч у финалној серији пропустио због повреде. Предност Игокее почетком треће дионице игре била је и +12. Ипак, Широкобријежани су овај период одиграли много боље од домаћих, прије свега због одличне партије Американца Џонса и у посљедњем минуту треће четвртине стигли до изједначења, 57:57. Тако се предност тима Драгана Бајића истопила за непуних десет минута, али су „игоси“ на одмор ипак отишли са +2 (59:57). Након што је у првих 20 минута постигао 18 поена, Едвардс је тотално заказао у трећој четвртини, гдје није успио да убаци нити један поен.

Посљедњу четвртину боље су отворили гости и у 32. минуту меча по први пут повели 59:61. Предност гостију одржавали су Борис Бараћ и искусни Марко Шутало, али три минута прије краја домаћи кошаркаши сјајном одбраном и са неколико квалитетних напада успјели су да изједначе на 65:65. Игокеа 1:40 прије краја након сјајне акције америчког двојца Хемондс-Едвардс поново долази до предности, 68:67, коју је сачувала до краја. У посљедњем минуту у пенал завршници боље су се снашли домаћи кошаркаши и тријумфовали 74:69.

Прво име сусрета био је Корсли Едвардс са 25 поена, 14 је додао Клифорд Хемондс, док су код гостију двоцифрени били Џонс (17), Бараћ (16) и Шутало (11).

Капитен Игокее Милан Дозет у петој утакмици плеј-офа у тријумфу свог тима учествовао је са осам поена.

„Небојша Јоксимовић и ја чекали смо ову титулу три сезоне и сада смо напокон успјели да је освојимо. Заслужили смо је сјајном игром током цијеле сезоне. Имали смо јаког противника у екипи Широког, али мислим да је пресудило то што имамо више искуснијих и квалитетнијих играча. Заиста сам пресрећан што смо узели титулу и тако остварили циљ који смо зацртали на почетку сезоне“, рекао је Дозет.

Предсједник Игокее Борис Спасојевић није крио одушевљење што је пехар након 12 година враћен у Александровац.

„Ово је најсупјешнија сезона Игокее која у јуну слави 40 година постојања. Ове године освојили смо све што се може освојити. Били смо први на крају регуларног дијела сезоне у АБА лиги, освојили смо Куп Републике Српске, Куп Босне и Херцеговине, а ево сада стигли смо и до шампионске титуле у првенству БиХ. Осигурали смо наступ у Еврокупу наредне сезоне, а уз мало среће надам се да би могли изборити и пласман у Евролигу“, нагласио је Спасојевић.