• ГОЛОВИ: Стаде Чукарички, неправда у Јагодини! (Видео)

ГОЛОВИ: Стаде Чукарички, неправда у Јагодини! (Видео)

0

Fudbalerit

Ове недеље, само Раднички из Ниша није поражен на гостујућем терену, а није требало да буде поражен ни Нови Пазар, којем је поништен чист гол у надокнади времена у Јагодини!

Фудбалери Чукаричког доживели су први пораз од повратка у Суперлигу.

У 7. колу, по кишној недељи, Напредак је у Крушевцу успео да забележи први тријумф под Багдалом ове сезоне:

Напредак – Чукарички 2:1 (0:0), уз шести гол ветерана и најбољег стрелца елитног српског друштва Ненада Миросављевића (58). Богдан Милошевић  постигао је други гол за „чарапане“ у 77. минуту и практично решио утакмицу, коју је закувао Реган када је искључен у 90. минуту. Два минута касније, у надокнади времена, Филип Стојковић ублажио је пораз Чуке.

Била је то једна од четири победе домаћина у поподневним утакмицама Суперлиге.

Једини тим који није реализовао предност домаћег терена је Јавор, који је повео против Радничког из Ниша, али је ветеран Сеад Хаџибулић у 86. минуту донео бод свом тиму и оставио тим Богића Богићевића са само једном победом у четири утакмице код куће – над Црвеном звездом у првом колу (4:2).

Вук Сотировић довео је Ивањичане у вођство у 74. минуту, али су се „мераклије“ извукле у последњи час.

Доњи Срем је очас посла завршио посао у мечу са Вождовцем и уписао прву победу у шампионату, после три бода сакупљена ремијима.

Пећинчани су остали непоражени на гостовањима екипама попут Војводине (0:0) и Црвене звезде (2:2), али су знали да у борби за опстанак морају да побеђују повремено на свом терену. Гостовање Вождовца означено је као „црвено“, а када је поцрвенео везиста гостију Марко Николић због два жута картона у 16. и 27. минуту, било је јасно да утакмица иде ка победи домаћих.

Урош Синђић начео је госте, још опијене победом над Црвеном звездом (1:0) у прошлом колу, већ у 15. минуту, у 21. било је 2:0 после гола Горана Јанковића, а коначних 3:0 у наставку сусрета поставио је Стефан Ашковски (79).

Један гол, Николе Леповића у 15. минуту, био је довољан Јагодини да и трећу годину заредом победи Нови Пазар на домаћем терену – 1:0!

Ово, иначе, није требало да се догоди, јер је Новом Пазару поништен регуларан погодак у надокнади времена, а нико не зна због чега! Можда зна судија Дејан Сантрач, који ће свакако због овога морати да се појављује пред дисциплинцима…

„Ћурани“ су, руку на срце, могли и убедљивије да освоје три бода, односно избегну драму у финишу. После свега могу да буду пресрећни, јер им је ово трећа узастопна победа на свом стадиону без примљеног гола.

У малом престоничком дербију ништа ново!

Шести „кец“ у низу!

Када играју ОФК Београд и Рад постаје правило да побеђује домаћин и то се и ове недеље потврдило. Богдан Планић, штопер „романтичара“, решио је утакмицу голом у 87. минуту – 1:0!

Од 26. августа 2010. године када је на „Карабурми“ било 0:1, шест пута је побеђивао домаћи тим, а резултати су били  2:0, 2:1, 1:0, 1:0, 1:0 и 1:0.

Ово је била друга узастопна минимална победа ОФК Београда на „Карабурми“ од одласка Зорана Милинковића и доласка Златка Крмпотића. У прошлом колу, плаво-бели су надиграли Раднички из Ниша (2:1).

А, Рад? Ако овако настави, тим Небојше Милошевића бориће се за опстанак. Рад у седам утакмица има само једну победу и четири освојена бода. Са Слободом, која има утакмицу мање, „грађевинари“ чине друштво испод црте.