ФУДБАЛ: Резултати 8.кола – Домаћини не поражени

0

jsl

Бодове су идентичним резултатом (1:1) поделили Раднич 1923 и Вождовац, Слобода и ОФК Београд, односно Нови Пазар и Напредак из Крушевца.

Последњи меч дана игра се у Хумској, где ће Партизан против Јавора покушати да неутралише прошлонедељни кикс. Поводом 68. рођендана ‘црно-бели’ су одлучили да отворе капије свог стадиона.

У недељу се играју три утакмице: Рад – Војводина од 15 сати, Раднички Ниш – Јагодина од 18 сати и Чукарички – Црвена звезда од 19 сати.

Раднички из Крагујевца на другој узастопној утакмици није остварио победу, а после ремија са Вождовцем пао је у зону испадања. Одлично су Крагујевчани почели меч и већ у 10. минуту стигли до вођства. Драговић је због несмотреног фаула у казненом добио црвени картон, а сигуран реализатор пенала био је Бељић. Ипак, радост домаћих није дуго трајала, па је десетак минута касније изједначио Обрадовић. Вождовац је овим ремијем задржао девето место са 10 бодова.

Спартак из Суботице је на домаћем терену, головима Носковића и Торбице био бољи од Доњег Срема. Једини гол за госте дело је Лукића у 36. минуту, који је тада донео изједначење.

Други реми дана виђен је у Новом Пазару, где је гостујући Напредак водио већ од 7. минута. Гол је постигао бивши нападач ОФК Београда Милош Бајић. Лотинац је седам минута пре краја полувремена погодио за 1:1, а до краја меча резултат се није мењао. Напредак и Нови Пазар имају по 11 бодова у овој сезони и држе шесто и седмо место.

И Слобода и ОФК Београд су поделили бодове, у Ужицу је било веома интересантно, а коначан резултат је 2:2. Дамјановић је на асистенцију Ивановића донео предност гостима. Ужичани су изједначили преко Галваа само три минута касније, а врло брзо после тога остали су са играчем мање. То им није сметало да буду бољи цео меч и поведу у последњем минуту првог полувремена, стрелац је био Бабић. Бод на тешком гостовању Београђанима је донео Дамјановић својим другим голом. Слобода је сада у још тежој ситуацији, има укупно седам бодова и налази се на 13. позицији, док је ОФК 10. са 10 бодова.