ФУДБАЛ: Јовић и Шапоњић срушили Ирце (Табела)

0

fss-flag_660x330

Кадетска фудбалска репрезентација Србије победом је стартовала на турниру елитне рунде квалификација за првенство Европе.

Српски кадети победили су у Старој Пазови селекцију Републике Ирске са 2:1.

Изабраници селектора Бранислава Николића (играчи до 17 година) освојили су три важна бода и најавили да с правом рачунају на прво место на турниру, које води на континентални шампионат.

Били су бољи и надмоћнији у већем делу сусрета, а тријумф је обезбеђен головима суперталентованих нападача Партизана и Црвене звезде Шапоњића у 7. и Јовића у трећем минуту судијске надокнаде. Погодак за Ирце постигао је Даган у 67. минуту.

Кадети Србије у другом колу турнира, који се одржава у нашој земљи од 26. до 31. марта, играју у петак против вршњака из Грузије, такодје у Старој Пазови.

У мечу последњег кола, који вероватно одлучује о победнику турнира, Србија се у понедељак у Новом Саду састаје са Немачком. У првој утакмици првог кола Немачка је раније у Пећинцима победила Грузију са 4:0.

Табела: Немачка и Србија по 3 бода, Ирска и Грузија 0.

Првенство Европе за кадете биће одржано у мају на Малти.