• DRAMA U ŠANGAJU: Đoković preokretom do polufinala!

DRAMA U ŠANGAJU: Đoković preokretom do polufinala!

0

novak-dokovic-foto-ap-1381498217-379603

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у полуфинале Мастерса у Шангају.
Ђоковић је у четвртфиналу надиграо Француза Гаела Монфиса резултатом 2:1, по сетовима 6:7 (4), 6:2, 6:4. Ово је био девети међусобни дуел српског и француског тенисера, а девети тријумф Ђоковића. Меч је трајао два сата и 22 минута.

Прва четири гема првог сета обележили су брејкови, али су од резултата 2:2, и до краја сета ривали били сигурни на свој сервис, те је победник решен у тај-брејку, који је припао Монфису.

Ђоковић је у првом гему другог сета одузео сервис Французу, а онда још једном у седмом гему, што је било довољно Србину да изједначи на 1:1 у сетовима. Ђоковић је одлучујући брејк направио у седмом гему трећег сета, а онда је мирном игром рутински дошао до победе.

Меч је поред добре двојице тенисера обележила и расправа играча са судијом, а поготово је у томе предњачи Монфис. Француз се често жалио на одлуке судија, а због повреде тражио је и медицински тајм-аут. Међутим, он се вратио у меч и успео је да пружи достојан отпор српском тенисеру.

Новак ће у полуфиналу играти против још једног Француза, Жоа-Вилфреда Цонге, који је у два сета био бољи од Немца Флоријана Мајера 6:2, 6:3. Ђоковић и Цонга одиграли су 16 мечева у каријери, а Новак води 10:6 у победама.

5:5 – Монфис се не предаје
5:4 – Ђоковић са нулом осваја још један гем и налази се на корак од освајања првог сета
1:1 – Српски тенисер је одмах узвратио рибрејком
0:1 – Ђоковић прави грешке већ у првом гему на мечу, а Монфис одмах прави брејкТОК МЕЧА

Дrуги сет
6:2 – Ђоковић са лакоћом осваја други сет
5:2 – Новак прави нови брејк и налази се на гем од освајања сета. Француз је затражио медицински тајм-аут, а од судије је добио опомену због приговора

6:4 – Новак стиже на свој сервис до тешке, али заслужене победе
5:4 – Новак је имао меч лопту на сервис Монфиса, али је Француз успео да се спасе и да остане у мечу
5:3 – Ђоковић на гем од победе
4:3 – Брејк за српског тенисера
3:3 – Србин стиже до изједначења
2:3 – Француз без проблема осваја још један гем
2:2 – Ђоковић такође осваја још један гем на свој сервис
1:2 – Француз осваја нови гем
1:1 – Ђоковић тешко муком долази до првог гема у трећем сету
0:1 – Монфис осваја први гем на свој сервис у трећем сету