• ČASTAN OPROŠTAJ OD EVROLIGE: Zvezda pala u završnici!

ČASTAN OPROŠTAJ OD EVROLIGE: Zvezda pala u završnici!

0

1

Поразом од Панатинаикоса резултатом 69:63 “црвено – бели“ и дефинитивно изгубили шансе за ТОП 16 иако су били близу подвига

Чуда су могућа и чуда се дешавају, али овога пута избегла су Црвену звезду! Веровали су ”црвено – бели” да могу у Атини да понове феноменалну игру из Београда, оду корак даље и савладају Панатинаикос, али осим часног опроштаја од Евролиге нису више могли да учине – 69:63 (37:34).

Кључни моменат меча догодио се на минут и по пре краја када је Брамос са два закуцавања одлепио ПАО на шест разлике после чега Звезда није могла да се врати у игру.

Нису се ”црвено – бели” препали реномеа и величине противника који је годинама уназад млео и много јаче противнике у ОАКА Арени, иначе полупразној у овом мечу, а доказ да могу да се носе са грчким великаном свакако је и онај меч у Београду када су поражени тек после продужетака.

Међутим, као и у том мечу Звезда је платила данак неискуству и поклекла је тек у финишу меча поменутим поенима Брамоса као и лошој реализацији са линије пенала када су Раденовић и катић у моментима ”ломљења” резултата промашили оба бацања.

Када се на то дода и 21. изгубљена лопта јасно је где се требају тражити узроци пораза.Поред Брамоса, који је додушео убацио само осам поена, али последња четири су била пресудна, јунаци тријумфа ‘зелених” били су Рамел Кари са 16 и Џејмс Гист са 15 убачених поена.

Звездину игру су носили Нелсон и Катић са по 16 односно 13 убачених поена, с тим да је Звездин центар већину додао у првом делу када је био нерешива енигма за ПАО, заједно са Марјановићем који је убацио осам поена. Треба додати и Шилбових десет кошева, али и напоменути на слабу игру Американца јер је ”потрошио” велики број лопти у нападу.

1/4

Током целог меча виђена је изједначена борба што говори и чињеница да је вођство Звезде од 6:0 на почетку и у пар наврата ПАО-а са истом разликом, највише што је неко од тимова имао. Скандалозна парола домаћих навијача на почетку сусрета ”Вечерас гледате зелену бајку, циганске п..ке ј..емо вам мајку” и “Усташе, Атена Г-13″ нису обесхрабрили госте који су врло брзо повели са 6:0, а потом и са 8:2 што су били први поени ПАО-а после три и по минута.

2

Тројком Карија у петом минуту домаћи тим је забележио први поен из игре и повео са 9:8 да би потом уследила мини серија Катића који је са шест поена вратио предност ”црвено – белима”. ПАО је у првих десет минута имао исто толико слободних бацања од чега је искористио само шест, али девет поена Карија приближило је домаћи тим Звезди која је на првој паузи имала само поен предности – 21:20.

2/4

Наставила је Звезда са добром одбраном и у наставку, али у нападу није све тако глатко ишло. Већину поена у првом полувремену ”црвено – бели” су постигли из рекета где су доминирали Катић (9) и Марјановић (8). Празан ход средином четвртине, када су оба тима мировала, прекинуо је тројком Мачиулис и донео вођство Атињанима.

3

Нелсон из контре и Звездини центри вратили су предност на страну гостујућег тима који је све до, пред крај, водио поеном вишка да би невероватан потез Дијамантидиса у последњем нападу донео ”зеленима” предност на полувремену – 37:34.

3/4

Почетак треће деонице забринуо је навијаче Звезде с обзиром на то да је њихов тим запао у апатију и губио са пет разлике уз очајну игру. Ипак, предвођени Џенкинсом и Нелсоном изабраници Дејана Радоњића се буде што доноси нови егал на мечу. Деконцентрација у последњим тренуцима поново је коштала ”црвено – беле” који су пет секунди пред крај меча примили кош за 52:48 на крају трећег дела.

4

4/4

Када је Шилб средином последње деонице погодио тројку за 59:56 чинило се да би Звезда могла до сензације, али је потом уследио низ грешака ”црвено – белих” што је домаћи тим искористио и прешао у вођство. Два промашена бацања Раденовића за ново изједначење била су само увод за оно што се догодило…