• АТЛЕТИКА: Два злата и једно сребро за Србију у једном дану!

АТЛЕТИКА: Два злата и једно сребро за Србију у једном дану!

0

emir-bekric-dragana tomasević dva zlata atletika194235

Српски атлетичар освојио је златну медаљу у трци на 400 метара са препонама, док је Драгана била најбоља у бацању диска на Балканијади у румунском граду Питештију.

Српски атлетичари Емир Бекрић и Драгана Томашевић освојили су златне медаље на Балканијади у румунском граду Питештију.

Бекрић је до тријумфа у трци на 400 метара са препонама дошао у времену од 50 секунди и осам стотинки, испред репрезентативаца Турске Капела Јасеминија Ескобара и Хрвата Милана Котура.

Бекрића очекује наступ на првенству Европе које ће се одржати од 12. до 18. августа у Цириху.

Томашевићева је до тријумфа у бацању диска дошла захваљујући хицу од 57,6 метара, док је сребро припало Криси Анагастопулу (53,38) из Грчке, а бронза Димитријани Сурди из Молдавије (50,17)

Успех српских представника заокружила је мушка штафета у трци на 4×100 метара у којој је освојила сребрну медаљу. Милан Ристић, Горан Подунавац, Немања Божић и Страхиња Јованчевић кроз циљ су прошли после Румуније, а грчка штафета освојила је бронзу.