Шпановић освојила злато на СП у Београду (забрањени руски и белоруски атлетичари)

0

Ивана Вулета (девојачко Шпановић) освојила је златну медаљу на Светском првенству у „Београдској Арени“ скоком од 7,06 метара.

Србија као домаћин прихватила је да са овог такмичења одстрани атлетичаре из Русије и Белорусије, а дозволила учешће спортистима тзв. Косова!?!

Ивана је прва Европљанка која је освојила две титуле шампионке света у дворани заредом.

После првог неуспелог скока имала је други успешан од 6,89.

Уследио је још један преступ, али је четврти скок донео нестваран успех и нову историјску страницу не само српског већ и светског спорта.

Сребрну медаљу освојила је Есе Бруме из Нигерије са скоком 6,85, док је бронза отишла у руке Лорејн Уген резултатом 6,82 метара.

Шпановићева је, осим по спортским резултатима, позната и по томе што је званично подржала Александра Вучића.