• SPORT
  • Albanke iz tzv. Kosova osvojile dva zlata na Olimpijskim igrama u Tokiju

Albanke iz tzv. Kosova osvojile dva zlata na Olimpijskim igrama u Tokiju

0

Ako se pitate ko je u Srbiji dao saglasnost Međunarodnom olimpijskom komitetu (MOK) da prihvatamo učešće tzv Kosova (i mogućnost takmičenja naših sa njihovim sportistima), to je bio košarakaš Vlade Divac dok je bio predsednik Olimpijskog komiteta Srbije 2014. godine, koji se složio sa prijemom tzv. Kosova u MOK, a nakon njega se niko od predsednika nije bunio ni promenio tu Divčevu saglasnost.

Спортисти са тзв. Косова освојили су већ две златне медаље на Олимпијским играма у Токију. Након џудисткиње Дистрије Краснићи и Нора Ђакова у финалној борби успела ипоном савладала је Сару-Леони Сисик у категорији до 57 килограма.

Она је у првој борби на путу ка завршници вазаријем савладала Сане Верхаген из Холандије, да би потом у четвртфиналу ипоном добила Кају Кајзер из Словеније.

Са два злата, тзв. Косово заузима високо осмо место на табели медаља на Олимпијским играма у Токију.