• Фудбал: Рад победио Раднички 1923 на старту Супер Лиге

Фудбал: Рад победио Раднички 1923 на старту Супер Лиге

0

Јелен Супер лига почела је у петак, утакмицом између рада и Радничког 1923 на Бањици. Пет мечева ће бити одиграно у суботу, од тога четири у термину од 17,30 часова.

Рад славио на премијери против Радничког
„Грађевинари“ су у премијерном мечу новог шампионата Србије на Бањици савладали Крагујевчане са 2:0 головима Луке и Чаушића.

Рад је ударнички отворио седми шампионат Србије у фудбалу, на Бањици је најмлађи тим лиге надиграо и сасвим заслужено победио прошлосезонски хит Раднички 1923 из Крагујевца 2:0 (1:0).

Од старта меча гледали смо борбу прса у прса, отворену и нападачку игру оба ривала. Рад се ослонио на полетност ударног трија Лука – Којић – Перовић, док су Крагујевчани вребали грешке ривала и преко Симовића и Спалевића угрожавали Кљајића.Којићев шут поред стативе и пречка Витаса из слободног ударца у 7. минуту, пробудиле су госте из Крагујевца.

Спалевић је на пас Симовића у 16. минуту погодио пречку, да би недуго затим голгетер прошлогодишњег шампионата са 10 метара слабо захватио лопту волеј ударцем.Смењивали су се напади, Рад је тражио простора за брзоногог Луку и пронашао га у 31. минуту. Славко Перовић је правовремено послао лопту иза леђа стамене одбране Крагујевчана, Лука се као вихор стуштио ка Чанчаревићу и мајсторски га лобовао за 1:0!

Тренер „грађевинара“ Марко Николић знао је добро да његов млади тим не би умео да брани предност, па су домаћини наставили са нападачком филозофијом. Користили су брзину Луке, Прша, снагу Којића и Перовића, па су после неколико изгледних акција без завршног паса преломили меч у 61. минуту. Којић је сјајно прошао по десној страни, провукао лопту на другу страну, где је мајсторски реаговао Горан Чаушић.

РАД – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (1:0)

СТРЕЛЦИ: Лука у 31. и Чаушић у 61. минуту. Стадион: Рада. Гледалаца: 500. Судија: Милорад Мажић (Врбас) 6,5.

РАД: Кљајић 6,5 – Пантић 6,5, Витас 7, Ћирковић 6,5, Антић 6 – Пршо 6,5 (од 90. С. Јовановић -), Гњатић 6,5, Чаушић 7 – Лука 7,5 (од 89. Мркела -), Којић 7 (од 79. Стојиљковић -), Перовић 7.

РАДНИЧКИ 1923: Чанчаревић 6,5 – Павловић 6, Росић 6, Тинтор 6, Ристић 5,5 – Обровац 6 (од 63. Ђуричковић -), Својић 6 (од 53. И. Пејчић 6), Мутавџић 6,5, Милошковић 5,5 (од 83. Варјачић -), – Симовић 6,5, Спалевић 6,5

.ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Предраг Лука