Прочитај ми чланак

ИЗЛЕЧЕНА Била је на самрти, рак ју је изједао, али јој се у коми јавио Свети Зосим

0

Како ови људи тврде, Свети Зосим их је вратио у живот, иако су били медицински отписани Манастир Туман, зена, кома.

Б. С. из Великог Градишта боловала је од тумора. Три дана је била у коми. Када се пробудила, није осећала укус хране, нити је могла да се креће. У сну јој се јавио Свети Зосим и благословио да дође у његов манастир.

Након молитава код кивота Светитеља, на запрепашћење свих, сама је отишла до кухиње и затражила да нешто поједе, јер јој се и осећај према храни повратио.

Медицински отписану, Свети Зосим ју је вратио у живот.

Д. Т. из Београда посведичио је да су његова сестра и зет имали операције канцера. Сестра је оперисала дојку са метастазама на лимфним чворовима, а зету су одстранили део мозга, те није могао да хода и види на једно око. Кад год би имао времена, Д. је одлазио у манастир Туман да се моли за њих код Светог Зосима.

Једног јутра, сестра је пробудивши се померила руку која је услед пресеченог лигамента била непокретна, а зет је скунувши завоје видео на око, а чуо је и глас који му говори да може да устане и хода.

Кад је дошло време да оде на констролу, скенер је показао чисту ситуацију на сваком проблематичном делу од раније. Болест се повукла.

Многобројна сведочења о чудесним исцељењима код моштију Светог Зосима испуњавају летопис Манастира Туман. Ови свети примери јасно сведоче веру и љубав народа према Богу и светитељу.

Осећајући да је манастир Туман једна од највећих православних светиња, вековима га зову Ђердапски Острог, препознајући исти благодатни дар исцељивања код Светог Василија и Светог Зосима.

Многи долазе тужни и болешћу утучени. Из светиње одлазе радосни и здрави. Сигурно је то да ко једном дође и осети благослов Божји, туманској светињи изнова се враћа.

У на­ро­ду бра­ни­чев­ског кра­ја ве­ко­ви­ма жи­ви пре­да­ње да се Пре­по­доб­ни Зо­сим Си­на­ит упо­ко­јио ка­да га је не­хо­ти­це ра­нио Ми­лош Оби­лић, ко­ји је имао двор у не­по­сред­ној бли­зи­ни ма­на­сти­ра Ту­ма­н и ко­ји је у ње­го­вој око­ли­ни обич­но ло­вио. Сви пу­то­пи­сци ко­ји су се на­шли у Ту­ма­ну то­ком XИX ве­ка са ма­ње и ви­ше де­та­ља опи­са­ли су спо­ме­ну­то пре­да­ње.

Вековима је гроб, касније мошти преподобног Зосима, у великом поштовању народа. О томе су записана и многа сведочанства, попут овог.

ПОМОЗИТЕ РАД СРБИН.ИНФО ДИНАРСКОМ УПЛАТОМ – КЛИКНИТЕ ОВДЕ!