Прочитај ми чланак

И ДАЉЕ НА ПОТЕРНИЦИ: Арканов убица не сме мирно да спава!

0

Милан Ђуричић Мики (46) из Лознице, који је осуђен на 30 година затвора због убиства Жељка Ражнатовића Аркана и двојице његових пријатеља у београдском хотелу „Интерконтинентал”, 15. јануара 2000. године био је оптужен за крађу аутомобила пре десетак година у Немачкој, сазнаје „Ало!” од извора из српског правосуђа.

zeljko-raznatovic-arkan-13

Ђуричић се најпре теретио за крађу БМW-а, али је касније то дело преквалификовано у кривично дело прикривања оптужених за крађу возила. Он је био оптужен да је са још шест особа украо аутомобил, који је намеравао да прода у Србији. Међутим, касније су у процесу остали оптужени само он и још једно лице – каже наш саговорник.

Пошто је Ђуричић у бекству од октобра 2006, поступак против њега је застарео, па је суд повукао потерницу за њим.

Тужилаштво је наредило обуставу поступка, а Виши суд је повукао потерницу за њим по том основу. За њим је и даље на снази оптужница за Арканово убиство, расписана још 2006. године – каже наш извор из суда.

Добросав Гаврић (39), који је осуђен на 35 година због убиства Ражнатовића и двојице његових пријатеља Миленка Мандића Манде и Драгана Гарића Гаре, налази се и даље у кућном притвору у Јужноафричкој Републици, у којој је ухапшен у децембру 2011, а тамошење власти га још не изручују нашој земљи.

У два наврата је био одбијен за азил, који је у тој земљи тражио тврдећи да му је неправедно суђено за Арканово убиство, као и да страхује да ће „постати жртва освете”. Против њега се у тој земљи водио поступак због фалсификовања докумената и илегалног уласка у земљу, као и поседовања неколико грама кокаина.

У Министарству правде Србије нам је речено да им из Јужноафричке Републике нису одговорили на њихове ургенције о изручењу Гаврића, док нам је у нашем Министарству спољних послова саопштено да нису надлежни за питање азила.

У овом министарству нам је речено и да не могу да нам одговоре да ли је Гаврић у кућном притвору, као ни да ли је одслужио затворску казну у ЈАР.

Министарство спољних послова Републике Србије, сходно Закону о заштити личних података, нема овлашћења да даје информације које садрже личне податке грађана уколико не постоји сагласност лица за давање таквих података – објашњено нам је у овој институцији.

Према подацима којима располаже ово министарство, Доброслав Гаврић није до сада тражио конзуларну помоћ и заштиту Србије.