Прочитај ми чланак

АНГЛОСАКСОНСКЕ ИСПОСТАВЕ У СРБИЈИ: Британска анти-српска „доселедност“

0

Председник Србије Александар Вучић је у интервију Телевизији „Пинк“ указао да се, „не боримо против Албанаца, већ против многих западних земаља које стоје иза косовске независности, укључујући и Велику Британију“.

Вучић је изјавио:

„Видите шта ради Британија преко својих агентурних испостава у централној Србији, на Kосову, на северу Македоније. ”

Па где су те агентуре МИ6 и британске владе?

Оне су делом и у структурама власти. Председник Србије је неформално за свог „блиског саветника“ прихватио бившег премијера Велике Британије Тонија Блера који ради за Арапе на Балкану,али и у лобирању за Албанију и Еди Раму,а преко њега и за Kосово. Недавно је шеф државе Србије примио у посету британског директора МИ6 а са непознатим садржајем. Поред тога у Србији је моћна Британска односно Шкотска масонска ложа где су укључени и политичари,бизнисмени из владајуће олигархије у Србији. Став британске дипломатије је да својим председавњем у СБУН „избаци“ расправу о Kосову и Метохији на основу резолуције 1244СБ. То је је наставак једне осмишљене политике која штити независност Kосова, а Србију даље третира као „окупатора“ Kосова и кривца за сукобе на Балкану. Прљаве игре „Империјалне“ Велике Британије!?

Британци су имали намеру да Србију преко резолуције СБУН „стигматизују“ за ратне злочине у БИХ,али је то Русија спречила. Политика Велике Британије према Србији је традиционално „заверниичка“ као у случају 27 марта 1941 године, или је подржала долазак на власт Јосипа Броза Тита. Све до данас спољна политика Велика Британије је да буде дипломатки „носач авиона“ САД и НАТО, и потреба да буду конкуренти Русији и Немачкој на Балкану.

Иступање или фазно напуштање ЕУ од стране Велике Британије не значи Турској и да ће и даље видити „хладни рат“ против Русије због британског става да су„ Србија и Срба „мали Руси“. Треба подсетити да су британски САСОВ-ци обучавали бивше албанске припаднике ОВK, будуће структуре KЗK односно планирану Војсуе Kосова. Све ово добро зна председник Србије и не треба да га чуди што је британска диплоамтија у време председавања СБУН неутралисала извештај и расправу о Kосову на основу резолуције 1244СБУН.

САД држе „кључеве“ независности KОСОВА, и Kосово третирају као свој економски,политички и војни протекторат. Председник Србије каже „ Што се Американца тиче, мислим да показују први пут жељу за решењем. Они имају данас другачији приступ и желе да се постигне дугорочни трајни мир, за разлику од других који, мислим, то не желе“. САД желе да косово добије столицу у УН,али и да Србија буде не неки начин „задовољена“. Британско-америчка стратегија је давање одређених самоуправних права Србима на Kосову и Метохији уз повезиваее ЗСО са Србијом,али поштовање устава и закона Kосова. Србија треба да ради на више фронтова и ту је председник Вучић реал-политичар када каже „Без света ми проблем KиМ не можемо решити.

Зато је важно да што више међународних фактора привучемо на своју страну, што раде и Албанци. Србија нужно мора да активира оно што слабо ради а то је лобирање за своје интересе,тесна сарадња са СПЦ у оквиру дипломатије и интереса Србије у УНЕСKО на Kосову и Метохији. Изнад свега нужно је да покаже и докаже своја власничка права од имовине,природних ресурса до културних добара. Све је то део државних и националних интереса. Србије. Ови аргументи су део државне стратегије да „ Србија извуче највише што може а да се изгуби најмање што мора“ како каже Председник Србије.