• НЕМАЧКА НИЈЕ ПРОШЛА ГРУПУ ПОСЛЕ 80 ГОДИНА! Шведска размонтирала Мексико (ВИДЕО)

НЕМАЧКА НИЈЕ ПРОШЛА ГРУПУ ПОСЛЕ 80 ГОДИНА! Шведска размонтирала Мексико (ВИДЕО)

0

Репрезентација Немачке је избачена са Мундијала у Русији, пакују кофере!

Каква рапсодија Шведске.

Репрезентација из Скандинавије је данас растурила Мексико са 3:0 и тако стигла до друге фазе Мундијала у Русији.

Након првих 45 минута није било превише шанси, Мексиканци су углавном држали лопту у свом поседу, али су Швеђани више претили, углавном преко Берга и Форсберга.

У 30. минуту судија је одлучио да досуди пенал у корист репрезентације Шведске, али након што је консултован ВАР, одлучено је да нема пенала.

Пoчетком другог полувремена Шведска је стигла до великог гола, до предности која им је значила и пласман у наредни круг. Аугустинсон је био на правом месту, закуцао је лопту у мрежу након што му се лопта одбила, 1:0!

Швеђани се нису повукли након тога, већ су наставили са нападима, а само 10 минута након првог гола, видели смо овога пута пенал за Шведску. Морено је направио фаул у казненом простору, Гранквист је преузео одговорност и реализовао пенал, 2:0!

У 74. минуту нови аутогол на овом Мундијалу. Неспретност у петерцу Веласкеза је скупо коштала Мексиканце, сви на стадиону који навијају за Мексико су тада узели телефон у руке и пратили шта се дешава на другој страни, на другој утакмици Немачке и Јужне Кореје.

Немци су се мучили. Мучили. И мучили.

Са бодом су знали у другом полувремену да не пролазе даље, требало је да постигну гол, али изгледа да је и њих стигло проклетство шампиона.

Нису „Панцери“ имали много шанси у првом полувремену, једино је вредан помена Матс Хумелс, док су Корејци имали своје прилике да угрозе гол Нојера.

Горецка, Вернер, Гомез… Шансе су се ређале пред голом Кореје, али далеко од тога да и екипа из Азије није имала своје шансе, претили су углавном преко Муна и Сона.

Време је за Немце брзо пролазило, Хумелс је имао шансу у 87. минуту, али 0:0 је и даље било у том мечу.

Морали су на све или ништа. Десио се 2. минут надокнаде, Немачка је добила – ништа. ВАР је морао да се гледа, Кореја је постигла гол преко Кима, офсајда није било јер је Тони Крос последњи играо лоптом. Мексиканци су славили као у трансу. Немци су били последњи у групи.

Гол погледајте ОВДЕ.

Није то било све, имали су Немци још 6, 7 минута до краја да постигну два гола, кренули су сви у напад, али су уместо датог, примили још један гол. Сон је био стрелац, послао је лопту у празан гол.