Прочитај ми чланак

Директор Тигра отпустио 263 радника усред короне,па проглашен за џентлмена године

0

Владимир Илић, директор фабрике обуће "Тигар", проглашен је за "џентлмена године" крајем октобра у Врњачкој Бањи. Међутим, ова информација не би била од неког великог значаја, да исти тај Илић није отпустио четвртину радника ове фабрике крајем марта, усред коронавируса.

Наиме, директор компаније Тигар АД Пирот Владимир Илић обавестио је дописом своје раднике да је свим запосленима који су ангажовани преко агенције прекинут радни однос. Џентлменски, нема шта.

Радници, њих 263 погнуте главе, истог дана изашли су из фабрике видно разочарани одлуком руководства. Ти исти радници послали су писмо председнику Србије Александру Вучићу, обавестили га да су отпуштени, да неће имати примања, али га и упитали чиме ће да хране своје породице? Међу радницима који су се одлуком директора Илића – „џентлмена године“ нашли на улици, било је оних који код куће имају малу децу, а једини су запослени у породици.

 
 
 
 
 
Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Објава коју дели vladimir Ilic (@vladailic77)

Директор Илић је раднике који од своје плате прехрањују целе породице и који не могу у том тренутку управо због последица коронавируса наћи други посао, „замолио за разумевање“.

– Прекидом производње губи се основ ангажовања радника преко агенције. Радницима ће бити достављен споразум о прекиду радног односа за време обустава рада у фабрикама, а када крене производња, радници ће бити позвани на посао – поручио је Илић.

А, колико је Србија земља апсурда говори и чињеница да је крајем октобра у Врњачкој Бањи на церемонији доделе признања “Дама и Џентлмен године”, директор фабрике „Тигар“, исти онај који је оставио скоро триста радника на улици, проглашен за „џентлмена године“.

Да иронија буде већа, приликом преузимања овог „престижног признања“, Илић је истакао да ће се „и у будућности залагати за што веће учешће жена у свету привреде и економије“.

– Иза успеха сваког мушкарца стоји марљив и посвећен рад жене. Овом приликом желим да изразим дубоку захвалност својој супрузи и сарадницама у компанији, јер без њихове помоћи и рада ни ова награда не би имала пун смисао и значај. Жене су бољи, лепши и одговорнији део нашег друштва и зато ћу се и у будућности чврсто залагати за јачање положаја жена у привреди – рекао је Илић, који је „залагање за веће учешће жена у привреди и економији“ показао у марту, када је мноштво и жена и мушкараца оставио на улици, без месечних прихода.