НБА: У српском дербију Боби ефикасан, Богдановић и Бјелица скромни

0

Кошаркаши Филаделфије тријумфовали су против Сакрамента са 123:114 (33:29, 29:29, 37:31, 24:25) у НБА лиги, те су тако уписали трећу узастопну победу у најјачој лиги на свету.

Севентисиксерси су за нијансу боље одиграли прву четвртину, па су тај период меча добили са четири разилике.

Други део утакмице био је потпуно изједначен, па је после 24 минута игре резултат био 52:48 у корист Филаделфије.

Испоставило се да је трећи период на овом мечу био пресудан и у њему су Севентисиксерси стигли до недостижне предност.

ЛА Клиперс – Чикаго 128:121

Покушали су у четвртој четвртини на све начине да се врате у утакмицу и преокрену исход изабраници Дева Јергера, али то им ривал није дозволио, па су морали да се помире трећим везаним поразом у НБА лиги.

Код Филаделфија Бобан Марјановић је на терену провео 12 минута и забележио је 12 поена, седам скокова и две асистенције.

Од којих је једна била феноменална за Тобајаса Хериса коме је остао лакши део посла – само да поентира.

Осим њега истакао се Џими Батлер са 22 поена, као и Џоел Ембид који је утакмицу завршио са дабл-дабл учинком од 21 поен и чак 17 скокова.

На другој страни Богдан Богдановић постигао је девет поена, додао је и два скока и једно успешно додавање за 26 минута у игри уз скроман проценат шута.

За три је шутирао 1/5, двојке 3/9, док на линију слободних бацања није ишао.

Немања Бјелица је био још мање поентерски расположен.

Он је постигао четири, уз шест ухваћених лопти и једну асистенцију.

Тројке је шутирао 0/2, за два 2/9.

После овог кола Севентисиксерси се налазе на четвртом месту Источне конференције са учинком 44-25, док су Кингси девети на Западу са 33 победа и 35 пораза.