ЈОВИЋ ЛУКА – СРПСКА БАЗУКА: Терор се наставља!

0

Сјајно се изборио са позицију, претрчао збуњеног Де Фраја и матирао Хандановића

Лука Јовић не планира да се заустави!

Српски нападач био је стрелац у 5. минуту меча између Интера и Ајтрахта на стадиону у Милану.

Сјајно се изборио са позицију, претрчао збуњеног Де Фраја и луцидним лобом савладао Хандановича у уводним минутима меча и тако донео свом тиму изузетно важан гол у гостима који ће можда бити кључан за пролаз у четвртфинале Лиге Европе.

Уживајте!

АЈНТРАХТ ЈЕ У ЧЕТВРТФИНАЛУ: Јовић води Немце ка историји! Арсенал и Виљареал иду даље, Динамо и Севиља чекају!

Позната су три учесника четвртфинала Лиге Европе – Челси, Наполи и Валенсија.

Клуб из Лондона рутински је са другим тимом савладао Динамо из Кијева у Украјини резултатом 5:0.

Хет-трик је постигао ветеран Оливије Жиру, а по гол су успели да постигну Маркос Алонсо и Хадсон-Одој.

Први меч је завршен победом Челсија у Енглеској од 3:0, тако да пролаз „плаваца“ ни у једном тренутку није долазио у питање.

Права драма је виђена у Краснодару.

Руски клуб је имао заостатак из првог меча од 2:1, а Сулејманов је голом у 85. минуту довео навијаче до делиријума, пошто је постигао погодак довољан за пролаз даље.

Међутим, у последњим секундама меча Валенсија је изједначила голом Гуедеша и тако успела да утиша препун стадион у Русији и обезбеди себи пласман у наредну фазу.

Салцбург је на свом стадиону савладао италијански Наполи са 3:1, али то им није било довољно за пролаз даље пошто су Наполитанци прошле недеље били убедљивији и победом од 3:0 доказали да су бољи тим од Аустријанаца.

Милик је постигао водећи гол у 14. минуту, Дабур је у 26. поравнао резултат, а Гулдбрансен и Леитгеб су донели пирову победу тиму са Ред Бул Арене и тако часно завршили овогдишњу европску одисеју.

Ајнтрахт је славио укупним резултатом 1:0, пошто је у првом сусрету у Немачкој меч завршен без голова.

Херој немачког састава био је српски фудбалер Лука Јовић, који је у петом минуту постигао сјајан гол, који ће се испоставити као и једини.

Пролаз даље обезбедио је и Арсенал, који је пред домаћом публиком савладао Рен са 3:0 и укупним резултатом 4:3 прошао међу осам најбољих екипа.

Такође, Виљареал је прошао даље јер је савладао Зенит са 2:1, док је двомеч завршен резултатом 5:2 за шпанску екипу. Једини гол за Зенит постигао је Бане Ивановић у 91. минуту.

Мечеви Бенфика – Динамо и Славија Праг – Севиља отишли су у продужетак.

Жреб за четвртфинале Лиге Европе на програму је у петак од 13 часова.